باربیکیو خانگی و باربیکیو آپارتمانی

باربیکیو آپارتمانی و باربیکیو خانگی

با توجه به گرایش بسیاری از افراد برای زندگی در شهرهای بزرگ به ویژه در سال های اخیر، آپارتمان های گسترده ای در گوشه و کنار سطح شهرها بنا شده اند. از سوی دیگر و با توجه به افزایش جمعیت در کلانشهرها، به منظور برآورده ساختن نیاز افراد، به تدریج مساحت آپارتمان ها کوچک و محدود شده است. از طرف دیگر، یکی از غذاهای مورد علاقه و مورد پسند بسیاری از مردم کشور ما، کباب می باشد. محدود و کوچک بودن فضای آپارتمان ها عملا امکان درست کردن این غذای خوشمزه و لذیذ را فراهم نمی سازد. باربیکیو آپارتمانی یکی از بهترین راهکارها برای جامه عمل پوشاندن به این نیاز افراد به شمار می رود.

لازم به ذکر است که باربیکیو آپارتمانی به علت طراحی در ابعاد و اندازه های مناسب و کاربردی و عدم اشغال فضای اضافی، برای استفاده در فضای محدود بالکن و تراس آپارتمان ها از بهترین گزینه ها محسوب می شود. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که غذاهای گریل شده و کبابی در ردیف غذاهای محبوب و پرطرفدار در میان بسیاری از افراد تلقی می گردد. همچنین، غذاهای کبابی به دلیل طعم و مزه لذیذ و خوشمزه، برای پذیرایی از مهمان ها و دورهمی های خانوادگی، از گزینه های ثابت و همیشگی می باشند. در پرتو خرید و استفاده از باربیکیو آپارتمانی تجربه خوردن کباب در محیط محدود و محصور آپارتمانی محقق می شود.

چرا استفاده از باربیکیو آپارتمانی

چرا استفاده از باربیکیو آپارتمانی!

با استفاده از باربیکیو آپارتمانی امکان پخت کباب گوشت و مرغ به راحتی در محیط های کوچک مسکونی فراهم می شود. بسیاری از افراد اعتقاد دارند که قابلیت استفاده از باربیکیو در فضاهای محدود و کم جای آپارتمانی وجود ندارد. ساخت و ساز آپارتمان ها و واحدهای مسکونی به گونه ای صورت می گیرد که غالبا فضایی به عنوان، بالکن، حیاط خلوت یا پاسیو برای این مکان ها در نظر گرفته می شود. باربیکیو آپارتمانی به علت حجم و ابعاد کوچک و جمع و جور، به بهترین نحو در بالکن یا تراس آپارتمان ها تعبیه می گردد.
گفتنی است که انرژی موردنیاز باربیکیوها متناسب با طرح و مدل آن، غالبا به وسیله چوب، زغال، برق یا گاز تامین می شود. ناگفته نماند که با استفاده از باربیکیو آپارتمانی میتوان لذت تهیه کردن غذاهای کبابی را در محیط های کوچک آپارتمان تجربه نمود.

ویژگی های مهم باربیکیو خانگی

 ویژگی های مهم باربیکیو خانگی

باربیکیو خانگی کاملا متناسب با حجم و فضای موجود و آزاد در محیط های مسکونی ساخته و پرداخته می گردد. یکی از مسائل مهم در هنگام استفاده از باربیکیو، تامین سوخت موردنیاز برای این وسیله می باشد. در محیط های مسکونی و ساختمانی امکان استفاده از سوخت هایی نظیر ذغال و چوب وجود ندارد. چراکه تولید خاکستر و دوده آسایش و آرامش سایر ساکنان آپارتمان را تحت شعاع قرار می دهد. همچنین، دوده ها و آثار به جا مانده از سوختن چوب و ذغال، فضای منزل را آلوده و کثیف می نماید.

انتخاب باربیکیو آپارتمانی از نوع باربیکیو گازی به علت فراوانی گاز شهری در محیط های مسکونی، مشکلات و معضلات سایر سوخت ها را با خود به همراه ندارد. همچنین باربیکیوهای گازی از قابلیت هایی نظیر کنترل دما و تنظیم میزان حرارت برخوردار هستند. علاوه بر این، سهولت و راحتی در نظافت و تمیزی، از دیگر ویژگی های قابل توجه باربیکیوهای خانگی گازی به شمار می آید. همچنین، باربیکیو آپارتمانی از ضریب ایمنی و امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. سهولت در نصب و راه اندازی، بهداشت بالا و استفاده راحت، برخی از مزایای باربیکیوهای آپارتمانی محسوب می گردد.

راهنمای خرید باربیکیو آپارتمانی

راهنمای خرید کباب پز آپارتمانی

یکی از مؤلفه های حائز اهمیت در هنگام خرید باربیکیو آپارتمانی توجه به متریال استفاده شده در ساختار و جنس این وسیله کاربردی می باشد. از آنجایی که غالبا کباب پزهای آپارتمانی در فضای های باز مانند تراس و بالکن قرار می گیرند، احتمال نفوذ رطوبت و آب در بافت این تجهیزات افزایش پیدا می کند. بر همین اساس، مقاومت در برابر عوامل محیطی و ضد زنگ بودن جنس بدنه باربیکیو از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. انتخاب باربیکیوهای ساخته شده از جنس استیل یا آلومینیوم از بهترین گزینه ها به شمار می رود.

توجه به جنس صفحه های گریل، از دیگر نکات مهم در حین خرید باربیکیو آپارتمانی به حساب می آید. صفحه گریل به عنوان یکی از اجزای مهم باربیکیو، در طبخ مناسب و مطلوب غذا نقش بسزایی ایفا می نماید. برخورداری از سیستم قطع اتوماتیک، ضریب ایمنی بالا، استحکام بدنه و ساختار و قیمت مناسب، از دیگر مؤلفه های مهم در هنگام خرید باربیکیو آپارتمانی قلمداد می گردد.
مجموعه ی نوآوران اثر به ارائه ی انواع باربیکیو های باکیفیت و متنوع کاداک شما را در مسیر یک انتخاب صحیح قرار می دهد.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *