مبلمان فضای باز نوآوران اثر

آرامشی بی نظیر با مبلمان فضای باز ساخته شده از چوب ترمو

آرامشی بی نظیر با مبلمان فضای باز ساخته شده از چوب ترمو

طراحان و افراد خلاق جهان همواره با طرح های جذابی مانند مبلمان فضای باز که ارائه می دهند باعث ایجاد شیوه ی جدیدی از طراحی دکوراسیون محیط های داخلی و خارجی منازل می شوند.

مبلمان فضای باز

تفکر اولیه استفاده از فضای دلنشین خانه و ترکیب آن با محیط جذاب حیاط خانه ها باعث شد تا استفاده از مبلمان فضای باز رواج پیدا کند.

مبلمان فضای باز نوآوران اثر
مبلمان فضای باز نوآوران اثر

در واقع مبلمان فضای باز  یا همان مبلمان باغی یک نوع از مبلمان است که با توجه به اینکه برای مصرف خاصی مورد استفاده قرار می گیرد باید در طراحی و همچنین مواد به کار رفته در آن دقت بالایی به خرج داده شود.

مبلمان ها در گذشته فقط در بخشی از خانه و برای استفاده و پذیرایی از مهمان قرار می گرفتند اما امروزه با توجه به خلاقیت هایی که در دکوراسیون محیطی به وجود آمده است شاهد استفاده از مدل های مختلف مبلمان در محیط های متفاوت هستیم که می تواند در زیبایی و آرامش آن محیط تاثیر بسیار زیادی بگذارد.

مهم ترین ویژگی استفاده از مبلمان در فضای باز کسب آرامش و ترکیب آن با صدا و فضای طبیعی محیط است.

زمانی که مبلمان در محیط بیرونی قرار داده می شود تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار گرفته و همین امر باعث اهمیت بسیار بالای نحوه ی ساخت مبلمان فضای باز می شود.

شرکت های بسیار زیادی در زمینه ی تولید انواع مبلمان امروزه سعی کرده اند با ارائه ی طرح های مختلف در تولید انواع مبلمان ویلایی، مبلمان رستورانی، مبلمان باغی و فعالیت می کنند.

موردی که در ساخت و تولید انواع مبلمان بسیار حیاتی و مهم می باشد، کیفیت بالای ساخت مواد آن ها به خصوص موادی است که بتوانند دوام و پایداری آن ها در محیط های مختلف را تامین نمایند.

استفاده از مواد مناسب در ساخت مبلمان فضای باز

یکی از مهم ترین موارد در استفاده از مبلمان های باغی و فضای آزاد این است که مبلمان مورد نظر از موادی ساخته شده باشد که بتواند در برابر تغییرات آب و هوایی محیط بیرونی منزل مقاومت بالایی از خود نشان دهد.

به همین دلیل این مبلمان ها را از جنس فولاد یا آلومینیوم می سازند تا بتواند در محیط بیرونی دوام و ماندگاری بسیار بالایی داشته باشد.

مبلمان فضای باز نوآوران اثر
مبلمان فضای باز نوآوران اثر

مبلمان فضای باز

ما سعی کرده ایم با تولید مبلمان ترمووود گام بزرگی برای مشتریان عزیز برداریم تا بتوانند علاوه بر زیبایی منحصر به فردی که استفاده از چوب ترمو در مبلمان به محیط می دهد از دوام و ماندگاری بالایی آن نیز مطمئن باشند.

در کنار این موضوع استفاده از چوب ترمو در مبلمان ترمووود یا همان مبلمان فضای باز با استفاده از چوب می تواند در ایجاد طرح های بسیار زیبا نیز موثر باشد.

زمانی که برای خرید یک مبلمان ویلایی، مبلمان رستورانی و یا مبلمان فضای باز اقدام می نمایید حتما ابتدا اطلاعات مفیدی از عوامل تاثیرگذار خارجی در محیط به دست آورده و سپس با توجه به این عوامل به دنبال خرید محصولی باشید که از مواد اولیه ی مناسب ساخته شده باشد.

به همین دلیل است که طرح های جذاب و زیبایی مبلمان ترمووود ساخته شده توسط این شرکت توانسته است جایگاه مناسبی در میان مشتریان به دست آورد و با استقبال شدید آن ها مواجه شده است.

خلاصه محتوا در چند خط : تفکر اولیه استفاده از فضای دلنشین خانه و ترکیب آن با محیط جذاب حیاط خانه ها باعث شد تا استفاده از مبلمان فضای باز رواج پیدا کند. در واقع مبلمان فضای باز  یا همان مبلمان باغی یک نوع از مبلمان است که با توجه به اینکه برای مصرف خاصی مورد استفاده قرار می گیرد باید در طراحی و همچنین مواد به کار رفته در آن دقت بالایی به خرج داده شود.

بتن اکسپوز پیش ساخته چگونه است؟

بتن اکسپوز پیش ساخته چگونه است؟

آیا میدانید بتن اکسپوز پیش ساخته چگونه است؟ با ما همراه باشید و پاسخ این سوال را به شما خواهیم گفت:

بتن اکسپوز پیش ساخته چگونه است؟
بتن اکسپوز پیش ساخته چگونه است؟

بتن اکسپوز پیش ساخته:

بتن اکسپوز پیش ساخته چگونه است؟ سطح نهایی کار است وچیزی روی آن قرار نمی گیرد، معنی خود کلمه بتن اکسپوز یعنی در معرض نمایش وقابل دید قرار گرفتن است، روی کار پوشش یا مصالح دیگری اجرا نمی شود، از این رو برای اینکه اختلالات اجرایی در این زمینه اتفاق نیوفتد تا باعث ظاهری بد در این بتن نشود باید شرایط را به خوبی فراهم کرد.

بتن اکسپوز در موارد کف ساختمان ها و محوطه های بیرونی و پل ها وزیر گذر گاه ها وهم در دیوارهای داخلی ساختمان ها و نمای بیرونی ساختمان ها کاربرد بسیار دارد از مزیت بتن اکسپوز این است که شما می توانید از همان رنگ طبیعی که رنگ سرد است برای ساختمان خود به کار برد، از دیگر مزایای آن که در ابعاد مختلف واندازه های پروژه قابل اجراست، از طول عمر بالا وسرعت اجرای بالایی برخوردار است، قابلیت نصب آسان با ملات های چسباننده و امکان اجرا در تمامی فصول سال را داراست.

بتن اکسپوز پیش ساخته چگونه است؟
بتن اکسپوز پیش ساخته چگونه است؟

ویژگی اصلی بتن اکسپوز به دلیل صاف و صیقلی بودن سطح آن معمار می تواند برنامه های مختلفی از جمله رنگ آمیزی و طراحی دکوراسیون را روی آن اجرا کند.

استفاده از این روش نه تنها از لحظ زیبایی وایجاد احساس سرد در طراحی دکوراسیون کمک می کند ،بلکه از نظر هزینه ی کاربر روی نما ساختمان را پایین آورده وطراحی دیگر نیازی نیست.

ممکن است که با توجه به محل استفاده از بتن اکسپوز نوع ماسه سنگ ها ویا تعداد آنها تغییر پیدا کند ودر قالب های مختلفی قابل اجرا باشد.

بتن اکسپوز
بتن اکسپوز

بتنی که در نمای بیرون ساختمان قرار بگیرد باید از نظر مقاوم بودن در برابر شرایط محیطی کنترل شود واز نفوذ آب یه لایه های زیرین سازه پیشگیری کند ودر آخر نمای مناسبی باشد، در نمای داخلی باید بتواند نمای صیقلی وصاف را اجرا کند.

دو مدل بتن اکسپوز وجود دارد، بتن اکسپوز پیش ساخته در کار خانه های تولید بتن ساخته می شود ،اندازه ها وقالب ها از قبل مشخص شده است، بطور معمول شرکت ها با توجه به بیشترین در خواست مشتری ها وتجربه های خودشان از قالب هایی که بیشترین استفاده را دارند تولید کرده وهمه ی مراحل آماده سازی، بتن ریزی، جداسازی قالب و در آخر بتن اکسپوز را در همان محل آماده می کنند .

کارخانه ها چون با استاندارد های مختلفی آشنا هستند می توان گفت که بتن های خوبی را تولید خواهند کرد.

بتن اکسپوز
بتن اکسپوز

روش ساخت بتن اکسپوز :

بتن اکسپوز هم مثل بتن معمولی از آب و سنگدانه وسیمان درست می شود فقط در زمان تولید از مواد پر کننده ومواد فوق روان کننده به آن اضافه می شود، هیچگونه حفره ی هوا در آن دیده نمی شود، به دلیل جلوگیری از اتلاف بتن از لحاظ اقتصاد و بودجه تاثیر مهمی دارد، سطح صاف دارد وبرای رنگ آمیزی مناسب است.

در زمانی که از بتن اکسپوز پیش ساخته استفاده می شود باید به نکاتی توجه کرد:

روش های نصب با توجه به اندازه وحجم بلوک باشد، برای چسباندن سطح از بهترین روش انتخاب شود، از بلوک هایی که ترک دارند و شکستگی در آن ایجاد شده مصرف نشود.

دیوار سبز

مروری بر معرفی دیوار سبز، مزایا و سیستم آبیاری دیوار سبز

مقدمه: دیوار سبز (با نام انگلیسی: Green Wall) طی سالیان اخیر به عنوان تازه‌ترین روند رو به رشد در حیطه ساختمان سازی مطرح گردیده است، از گرین وال با سایر اسامی از قبیل دیوار گیاهی، دیوار زنده، دیوار زیستی، باغ عمودی و… یاد می‌شود.

با این حال که به ارمغان آوردن و یا گنجاندن طبیعت مثل دیوار سبز در قالب خرده سازه‌های شهری چشمگیر به نظر می‌رسد، ولیکن، از سایر جهات اهداف و مزایای مشخصی نیز دارد.

ما در این مقاله قصد داریم به موضوعات ذیل بپردازیم:

 • معرفی دیوار سبز
 • مزایای آن
 • سیستم آبیاری
 • استفاده از دیوار سبز در روف گاردن

معرفی دیوار سبز (گرین وال)

دیوار سبز
دیوار سبز

دیوارهای سبز، نوعی سازه‌ عمودی به شمار رفته که عمدتاً با انواع مختلفی از پوشش‌های گیاهی پوشانیده شده و یا به عبارت دیگر، گیاهان طبیعی به آن متصل شده است. بدیهی است که گیاهان طبیعی و زنده در اینچنین سازه‌ها به بستری با شرایط متوسط جهت رشد و نمو نیاز دارند و این فضا به طور معمول شامل معدود المان‌های ابتدایی از قبیل خاک، سنگ و آب می‌باشد.

از آنجا که دیوارهای سبز محیط پرورش دهنده گیاهان زنده به شمار رفته‌اند، از سیستم آبیاری داخلی نیز بهره می‌برند.

برخی سهواً دیوار سبز و نمای سبز ساختمان را یکسان قلمداد می‌کنند. در حالی که این دو کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند. نمای سبز ساختمان که از آن با عنوان تکیه گاه ساختاری نیز یاد شده، معمولاً با بالارونده پوشانیده می‌شود و این بالارونده‌ها ریشه در زمین دارند. در مقابل، دیوارهای سبز بستری آماده رشد و نمو گیاهان روی سطح یا ساختار هستند.

علاوه بر نکات فوق، نمای سبز بیرونی ساختمان معمولاً طی مدت طولانی تکمیل می‌شود، چرا که بالارونده پیروی مدت زمان طولانی‌تر یک دیوار را به طور کامل پوشش می‌دهد. ولکن، دیوارهای سبز ممکن است از قبل آماده باشد.

گرین وال امروزی پیروی سیستم هوشمند و فعال می‌باشد و با آنکه ظاهری مشابه دیوار سبز سنتی دارد، تا حدود زیادی با آن تفاوت دارد، از تفاوت‌های بارز گرین وال به سیستم هوشمند آن بازمی‌گردد، استفاده از فناوری هوش مصنوعی و تکنولوژی باعث گردیده تا گرین وال در خدمت اهداف بزرگ‌تری باشد، بدین رویه، می‌توان ویژگی‌های گرین وال هوشمند را برنامه ریزی و خودکار نمود و یا در مراحل بالاتر، به اثربخشی آن افزود.

مزایای دیوار سبز

دیوار سبز
دیوار سبز

علاوه بر فواید بصری و بیوفیلیک، دیوارهای سبز به لطف ترکیب گردش هوا، شرایط مناسب جهت رشد و نمو گیاهان و همچنین، تکنولوژی قادرند هوا را تصفیه نموده و رطوبت محیط را در حد تعادل حفظ نمایند.

نخستین تاثیر و مزیت دیوارهای سبز متوجه زندگی بشر است، چرا که ذات بشر تمایل دارد در طبیعت باقی بماند و رو آوردن عناصر طبیعی در فضاهای درون شهری باعث می‌گردد انسان شاداب‌تر و هوشیارتر شود. این موضوع تحت عنوان “بیوفیلیا” نیز شناخته شده است.

همچنین، مطالعات ارتباطی میان طبیعت و کاهش اضطراب و خستگی روانی پیدا کرده است، این بدان معناست که نوعی واکنش خودکار باعث می‌گردد تا بدن هنگام مشاهده عناصر طبیعی مانند دیوار سبز از تاثیرات مخرب ناشی از اضطراب و استرس بکاهد.

دومین مزیت دیوارهای سبز جزء مزایای بصری به شمار می‌رود، خرده طبیعت جا گرفته در قطعات پیمانه‌ای دیوارهای سبز در میان عناصر سفت و سخت آجری و بتونی شهری نقش موثری دارد.

سومین مزیت دیوار سبز مقرون به صرفه بودن آن است، دیوارها و نماهای سبز بیرونی سازه‌ها قادرند از دمای کلی ساختمان به خصوص در مواقع تابش مستقیم نور خورشید بکاهند. و در عین حال، قادرند از فرار حرارت مطبوع ساختمان در طول زمستان کاهش دهند.

این موضوع درباره انرژی مصرفی و سر و صدای شهری نیز صادق است.

سیستم آبیاری دیوار سبز

آبیاری دیوار سبز
آبیاری دیوار سبز

دیوارهای سبز عمدتاً از سیستم آبیاری چرخشی بهره می‌برند، در چنین سیستمی منبع آب مخزن آبیاری است که به دو صورت کنترل از راه دور و یا به طور مستقیم، زیر دیوار سبز قرار می‌گیرد.

مخزن آبیاری به طور دستی و منظم پُر می‌شود تا آب کافی و مورد نیاز گیاهان طبیعی دیوار سبز را تامین نماید، آب از سوی مخزن پمپ شده و به یک نسبت مابین گیاهان توزیع می‌شود.

گرانش، آب اضافی را به سمت پایین می‌کشد و زهکشی، آب مازاد را در پایین دیوار جمع نموده و مجدداً وارد مخزن آبیاری می‌کند، این آب بارها و بارها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با این حال، سیستم آبیاری قطره‌ای نیز در بسیاری از دیوارهای سبز حال حاضر دخیل می‌باشد.

استفاده از دیوار سبز در روف گاردن

دیوار سبز در روف گاردن
دیوار سبز در روف گاردن

روف گاردن، یکی از سازه‌های ارگانیک و طبیعی روز شمرده شده که معمولاً در فضای پشت بام و یا حتی محوطه حیاط نیز اجرا می‌شود. این فضای سبز اصلی‌ترین فضای ارگانیک شهری شناخته شده و دیوار سبز قادر است به عنوان مکمل در آن اجرا شود.

در حالی که برخی افراد تمایل دارند از بالارونده به عنوان نمای سبز بیرونی سازه بهره ببرند، ولکن تاثیرات مخرب آن باعث گردیده تا بسیاری از طراحان و معماران اجرا و نصب دیوارهای سبز را در قالب جایگزین توصیه و پیشنهاد نمایند.

چرا که بالارونده‌ها به دلیل نوع پوشش گیاهی مکنده بوده و ممکن است بعدها به ساختار دیوارهای سست سازه‌ها آسیب بزنند. این در حالی است که پروسه تخریب سازه پس از مدت طولانی به دلیل رشد بالارونده‌ها دچار مشکل می‌شود. به همین دلیل است که بسیاری از طراحان و معماران ترجیح می‌دهند از دیوارهای سبز به عنوان سازه ایمن و سالم استفاده نمایند.

بدیهی است که امتیازات و محاسن قابل تامل دیوارهای سبز هوشمند به خوبی با روف گاردن هماهنگ می‌باشد. و می‌توان از گرین وال‌ها در راستای سبک معماری سبز و در جهت فضاهای ارگانیک مشابه نظیر بام سبز استفاده و بهره برداری نمود.

آشنایی با روف گاردن

آشنایی با روف گاردن

روف گاردن (Roof garden)، تکنولوژی مدرن طراحی بام می باشد و به باغچه ای می گویند که بر روی بام طراحی می شود و در کنار ایجاد زیبایی، مزایای دیگری نیز برای محیط زیست فراهم خواهد کرد. یکی از مهم ترین مزایای روف گاردن یا باغ در بام، میزان نور آفتابی است که در طول ساعات روز دریافت می کند و می تواند محیطی دنج و خصوصی برای استراحت، پذیرایی و پرورش گیاهان فراهم کند.

آشنایی با روف گاردن
آشنایی با روف گاردن

نحوه طراحی و اجرای روف گاردن

به هر نوع از فضای سبز که بر بام ساختمان ها ایجاد شود، روف گاردن یا باغ بام می گویند. عناصر با اهمیت در اجرای روف گاردن شامل پرگولا، آلاچیق، گل و گیاهان و آبنما و می باشد. به دلیل عدم وجود حیاط و فضای سبز در بیشتر آپارتمان ها،  طراحی آن می تواند برای ساکنان آپارتمان بسیار جذاب باشد.

آشنایی با روف گاردن
آشنایی با روف گاردن

۱)برای آغاز طراحی و اجرای روف گاردن می بایست مساحت پشت بام اندازه گیری شود و فضایی برای ساخت باغچه ها در نظر گرفته شود.

۲)پیش از انتخاب نوع گیاه برای کاشت، باید به مقاومت گیاه در برابر شرایط جوی و اندازه ی ریشه های آن توجه کرد.درخت کاج، به دلیل سبز بودن در اغلب سال، انتخاب مناسبی جهت کاشت در روف گاردن در هر محیط جوی است.

۳)جهت ایجاد زیبایی بیشتر در باغ، تغییر کف بام با سنگ های مختلف اقدام مناسبی است. وجود آبنماها و صدای آب روان می تواند موجب ایجاد آرامش در فضای روف گاردن خواهند شد.

۴)در مرحله ی بعد طراحی، نوبت به طراحی پرگولا یا یک آلاچیق زیبا می رسد. پرگولا یا آلاچیق موجب ایجاد فضایی می شود که ساکنان آن در هر ساعت از روز و در هر شرایط آب و هوایی می توانند در باغ بام از نور شدید خورشید یا حتی بارندگی در امان باشند. سپس می توانید مبلمان مورد نظر خود در روف گاردن قرار دهید.

۵)در صورتی عدم وجود بام مناسب برای طراحی در ساختمان، می توان از طراحی تراس سبز نیز بهره برد و با کاشت گیاهان و همچنین طراحی دیوار سبز، محیطی زیبا و دلنشین ایجاد کرد.

آشنایی با روف گاردن
آشنایی با روف گاردن

۶)طراحی سیستم آبیاری باغ بام، یکی از اصلی ترین نکاتی است که موجب می شود زیبایی روف گاردن شما دائمی باشد. امروزه وجود سیستم های آبیاری اتوماتیک، در زمان های مشخصی به آبیاری درختان و گیاهان موجود در باغ شما می پردازند.

عملیات ایزولاسیون روف گاردن

از مهم ترین موارد در طراحی روف گاردن ، اجرای مناسب ایزولاسیون است، توسط ایزولاسیون امکان ایجاد مرزی وجود دارد که می تواند مانع عبور آب به زیر باغ بام شود. با توجه به ابعاد روف گاردن می توان موادی مناسب برای عملیات ایزولاسیون تعیین کرد.

شیوه ی زهکشی در روف گاردن

علاوه بر اهمیت ایزولاسیون مناسب، عملیات زهکشی نیز در اجرای روف گاردن بسیار با اهمیت است.زیرا موجب حفظ تندرستی ریشه گیاهان شده و در نحوه ی هدایت آب اضافه به لوله های خروجی از باغ بام نیز تاثیر گذار است. در صورت عدم نصب لوله ی مخصوص دفع آب مازاد، استفاده از لوله های مخصوص به آب باران نیز امکان پذیر است. حتی بهره گیری از مصالح خاص و روش های مختلف، برای زهکشی متمرکز به شیوه ی گسترده نیز می تواند انجام گیرد. این روش توسط لایه های مخصوص زهکش روف گاردن اجرا خواهد شد.

اجرای  فیلترینگ

در فیلترینگ،  از ورود املاح خاک به لایه های زیرین روف گاردن ممانعت به عمل می آید. اجرای این عملیات به وسیله ی لایه ای از الیاف انجام می شود. در صورت عدم اجرای عملیات فیلتریک در روف گاردن، تغییر در بافت خاک مشاهده می شود و مسیر های زهکشی آن مسدود می شوند. بنابراین اجرای فیلترینگ دارای اهمیت بسیاری می باشد.

طراحی پرگولا و یا آلاچیق

به دلیل محدودیت هایی که در اتصال پرگولا یا آلاچیق به ساختمان وجود دارد و به دلیل بالا بودن نیروی بادی که به باغ بام وارد می شود، ساخت پرگولا یا آلاچیق هایی که مخصوص روف گاردن باشند اهمیت زیادی دارد و امکان استفاده از آلاچیق هایی که بر روی زمین نصب می شوند، وجود ندارد.

آشنایی با روف گاردن
آشنایی با روف گاردن

نورپردازی در طراحی روف گاردن

نورپردازی عنصری بسیار مهم در طراحی روف گاردن است که می تواند موجب جلوه ی بیشتر زیبایی نقاط مختلف آن شود. با نورپردازی صحیح می توان بر ورودی و خروجی این فضا تاکید کرد. همچنین می توان در اطراف فضای نشستن و مبلمان، لامپ های ریسه ای قرار داد تا فضای نشستن متفاوت تر و صمیمانه تر شود. نورپردازی باغ بام باید به نحوی باشد که استفاده از آن در شب نیز ممکن باشد.

آشنایی با روف گاردن
آشنایی با روف گاردن

مزایای روف گاردن

 • ایجاد تاثیر مثبت بر آب و هوا و کاهش میزان آلودگی
 • ایجاد عایق صوتی در برابر آلودگی صوتی
 • کاهش میزان گرما در فصول گرم و سرما در فصول سرد سال
 • تصفیه گرد و غبار موجود در هوا
 • افزایش عمر ساختمان
 • جلوگیری از اتلاف انرژی
 • ایجاد زیبایی و آرامش بصری
 • ایجاد تنوع در طراحی
 • افزایش اکسیژن و کاهش دی اکسید کربن موجود در هوا
 • ایجاد فضایی زیبا و مطبوع برای ساکنان به دلیل وجود روف گاردن
آشنایی با روف گاردن
آشنایی با روف گاردن
تفاوت روف گاردن و بام سبز

در بسیاری از موارد از اصطلاح بام سبز برای روف گاردن یا باغ بام استفاده می شود اما این دو مورد دارای تفاوت هایی هستند. بام سبز به بامی می گویند که در آن از امکاناتی برای حفظ محیط زیست استفاده می شود. به طور مثال در بام سبز از عناصری مانند سلول خورشیدی سیستم جمع آوری بارش ،توربین بادی و… استفاده می شود. در راستای تبدیل روف گاردن به بام سبز، افزودن تاسیساتی دیگر به آن الزامی است تا توسط آن، از انرژی های تجدید پذیر و آب های بارندگی استفاده شود.

آموزش شستشو مبلمان فضای باز

آموزش شستشو مبلمان فضای باز

آموزش شستشو مبلمان فضای باز

در این مطلب با آموزش شستشو مبلمان فضای باز برای شما عزیزان در خدمت شما هستیم:

در نظر گرفتن آب وهوا ی منطقه

اینکه در چه منطقه ی آب وهوایی زندگی میکنید در خرید مبلمان موثر است، مبلمانی که در فضای باز قرار بگیرد به نظافت و تمیزی بیشتری احتیاج دارد، مثلاً مبلمانی که در تراس و حیاط و… قرار بگیرد در اثر قرار گرفتن در محیط باز و گرد و خاک دچار آلودگی و کثیفی می شود و نیاز بیشتری به شستشو دارد.

اگر مبلمان در فصل بهار در محیط باز باشد ودر زمستان آن را جمع اوری کنید باز هم به شستشوی زیادی نیاز دارید و شما می توانید از محلول جوش شیرین ومایع ظرفشویی برای تمیز کردن کمک بگیرید واین محلول را با کمک پارچه ای بر روی مبلمان بکشید تا تمییز شود.

آموزش شستشو مبلمان فضای باز
آموزش شستشو مبلمان فضای باز

بیشتر مبلمان فضای باز که در روف گاردن قرار می گیرد جنس آن از نوع پلاستیکی یا فلزی می باشد، این نوع مبلمان را با محلول ملایم آب و صابون میتوان به راحتی تمییز کرد واگر فلزی هست با سنباده ی نرم آثار زنگ زدگی را از روی سطوح مبلمان برداشت، از مبلمان خوب نگه داری کنید.

شما می توانید با حداقل زمان به تمیز کردن مبلمان بپردازید، بعضی از مواد که در فضای باز استفاده می شود معمولاً از جنس آلومینیوم، چوب درخت یا پلاستیک است که نیازی به مراقبت زیادی ندارد.

به دلیل ضد زنگ داشتن وسبک وزن بودن نیازی به مقاوم ساختن آن در برابر شرایط آب وهوایی ندارد، شما به راحتی با آب وصابون می توانید به خوبی مبلمان را تمیز کرد.

برای نگه داری بهتر شما می توانید در فصل هایی که بیشتر از مبلمان استفاده می کنید در فضای باز باشد ودر غیر این صورت آنها را در محوطه ای دیگر قرار دهید تا نیاز به شستشو نداشته باشد، بعد از روز های بارانی حتما کوسن های مبلمان باغی خود را آویزان کنید تا از خشک شدن آنها اطمینان پیدا کنید اینکار شما از کپک زدن کوسن ها جلوگیری می کند.

آموزش شستشو مبلمان فضای باز
آموزش شستشو مبلمان فضای باز

مبلمان فضای باز

با یک برس پلاستیکی آشغال های اضافی، برگ ها، تار عنکبوت حشرات مرده را از روی مبلمان پاک کنید، اگر از قبل لکه هایی از نوشابه بر روی مبلمان هست آن را با کمی جوش شیرین که بر روی اسفنجی ریختید وبا کمی ساییدگی پاک میشود.

اگر در آب وهوای گرم زندگی می کنید احتمالا کپک بر روی مبلمان مشاهده کردید، قبل از استفاده از سفید کننده از محلول سرکه می توانید استفاده کنید.

این محلول را به صورت اسپری به محل تشکیل کپک ها بزنید وبعد با دستمال نرم آنجا را پاک کنید ودر آخر برای جلوگیری از کپک ها می توانید محلول سرکه سفید و صابون مایع را آماده کنید وبا یک برس نرم برای تمییز کردن شیارهای پلاستیک و پد صندلی ها ومبلمان استفاده کنید ودر پایان با آب سرد شستشو دهید و مبلمان را در آفتاب قرار دهید تا در مقابل نور خورشید خشک شود.

آموزش شستشو مبلمان فضای باز
آموزش شستشو مبلمان فضای باز

اگر مبلمان از جنس حصیر می باشد ابتدا تشک های پارچه ای آن را جدا کرده و به طور جداگانه شستشو دهید، از سری باریک جاروبرقی برای تمیز کردن قسمتهای مختلف مبلمان کمک بگیرید، وقتی با محلول شستشو مبلمان را تمیز کردید بعد در خارج از خورشید بگذارید تا خشک شود ممکن است تا چند روز طول بکشد، حتما این نوع جنس مبلمان باید کاملا خشک شود تا مورد استفاده قرار گیرد.

مبلمان فضای باز
مبلمان فضای باز
آموزش و نگه داری و آبیاری روف گاردن

آموزش و نگه داری و آبیاری روف گاردن

آموزش و نگه داری و آبیاری روف گاردن

آبیاری در روف گاردن شبیه به آبیاری فضای سبزاست، هرچند در بعضی از روف گاردن ها متفاوت می باشد، نوعی آبیاری که فرایند ذخیره سازی آب باران در لایه های زه کشی است، مقدار کمی در بستر کاشت باز می گردد و مابقی آن به صورت مازاد تخلیه می شود.

نیاز آبیاری روف گاردن بستگی به نوع گیاهان واقلیم منطقه  مشخص می کند. سامانه ی آبیاری هم متنوع می باشد و بستگی به:

 • نوع طراحی روف گاردن
 • اقلیم شهر
 • انواع سازه ساختمان
 • بودجه واعتبار
 • تمایل داشتن مالکان ساختمان
 • عایق کاری روف گاردن

وجود گیاهان، لایه زهکشی وبستر کاشت به عنوان نوعی از  عایق حرارتی عمل می کنند، نیاز به عایق کاری اضافی نیست، با تحقیقات انجام شده نشان می دهد که  روف گاردن های عایق کاری نشده  نیاز به تاسیسات گرمایش وسرمایش را کاهش می دهند.

عایق رطوبتی  به روش های مختلفی است که روش سنتی آن همان قیرگونی نام دارد .به راحتی در هر شهری یافت می شود . ایزوگام روش جدید تر قیرگونی است که امروزه بسیار رایج می باشد. با حرارت دادن به رول های ایزوگام ،آنها را به سطح مورد نظر می چسبانند.نصب آن با سرعت بالایی انجام میشود وآلودگی برای محیط ندارد.مانع از هدر رفتن انرژی داخل ساختمان میشود.

دو روش آبیاری در روف گاردن و دیوار سبز

 1. آبیاری دستی
 2. آبیاری قطره ایی

انتخاب نوع آبیاری مهم نیست ولی زمان خاصی را برای آبیاری باید در نظر گرفت، هیچگاه در وسط روز گیاهان را آبیاری نکنید  زیرا باعث پژکرده شدن آنها می شوید، از ۳ساعت بعداز طلوع خورشید تا ۳ساعت قبل از غروب خورشید زمان مناسبی برای آبیاری نیست، بهنرین زمان آبیاری در مکان های خشک عصر است، قبل از تبخیر شدن فرصت جذب رطوبت بیشتری برای گیاهان وجود  دارد.

از مزایای آبیاری قطره ای آسان ترین راه آب دادن به گیاهان است، این سیتم بخاطر کاربرد موثر آب مزایای اقتصادی منحصر به فرد است.

از معایب این سیستم هزینه ی بالای اقتصادی آن است ودیگر گرفتگی قطره  چکان های در صورت شور بودن آب می باشد.

نگهداری فضای سبز :

گیاهانی که کاشته می شود باید توسط یک کارشناس گیاهان زینتی وبا توجه به شرایط منطقه انتخاب شود،تا تحمل گرما وسرمای آن منطقه را داشته باشند.

رشد علفهای هرز چالش دیگر روف گاردن هاست، هرچند که رشد علفهای هرز نسبت به باغهای زمینی در روف گاردن ها کمتر است، ولی باز هم باید زمین را از علفهای هرز پاک کرد.

علاوه برآن خاکی را که در آن گیاه کاشته می شود بسیار مهم است ، باید این نکات را رعایت کرد.

بعضی افراد برای کاهش هزینه ها از کارشناسان کمک نمی گیرند وخودشان اقدام به انجام این کار می کنند.در بیشتر مواقع گیاهان رشد خوبی ندارند وبعداز مدتی خشک می شوند.

بافت خاک وقابلیت نفوذ در خاک :

 • از نظر قابلیت نفوذ آب در خاک سیستم آبیاری تحت فشار نسبت به آبیاری سطحی دامنه ی وسیع تری دارد.
 • سنگ وسنگریزه در خاک، میزان سنگریزه در خاک بسته به نوع نباتات شامل گیاهان زراعی وباغی باهم فرق دارند، با تعیین شیوه ی آبیاری  از جمله روش آبیاری قطره ای وبارانی می توان از این اراضی استفاده نمود.
 • شوری،آهک وگچ: تناسب زمین ها از نظر شوری، آهک وگچ برای گیاهان باغی برای سیستم آبیاری تحت فشار نیاز به بررسی دارد.
نمایشگاه گل و گیاه

حضور در نمایشگاه گل و گیاه و محوطه سازی بوستان گفتگو ۱۳۹۷

حضور در نمایشگاه گل و گیاه و محوطه سازی بوستان گفتگو ۱۳۹۷

پیشنهاد میکنیم اگر به فکر راه اندازی روف گاردن ، تراس سبز ، محوطه سازی و... هستید تماشای گل و گیاه را در نمایشگاه های نوآوران اثر از دست ندهید.

کلمات کلیدی سئو سایت : اخبار روف گاردن,پایه چراغ های چوبی,خدمات تراس سبز,کاج,

مزایای بتن اکسپوز

آشنایی با برخی از مزایا و کاربردهای بتن اکسپوز

توضیحاتی در مورد بتن اکسپوز

بتن اکسپوز یکی از صاف ترین و صیقلی ترین نمونه از بتن های موجود در بازار به شمار می رود. از این رو هنگامی که شکل ظاهری بتن اهمیت بسیار زیادی داشته باشد، از بتن expose استفاده می شود. بتن پیش ساخته را معمولا به شکل پنل پیش ساخته می توان تهیه کرده و از آنها استفاده کرد. پنل پیش ساخته بتن اکسپوز می تواند ابعاد و اندازه های مختلفی بر اساس نیاز و سلیقه مصرف کننده داشته باشد. بدین ترتیب محدودیت خاصی از نظر ابعاد برای تولید کنندگان پنل پیش ساخته بتن اکسپوز وجود ندارد.

بتن اکسپوز را شرکت های سازنده معمولا در کارگاه های مجهز تولید کرده و شرایط ایده آل را برای تولید بتن فراهم می کنند. به همین خاطر می باشد که معمولا کیفیتی که این نوع از بتن ها دارند، بسیار مناسب تر از بتن معمولی می باشد. با توجه به کیفیت ظاهری و مقاومت بسیار خوب بتن expose، معمولا در سال های اخیر استفاده از بتن اکسپوز در معماری با استقبال بسیار مناسبی روبرو بوده است. در این مطلب مطالب بسیار مفیدی در رابطه با بتن اکسپوز برای افزایش اطلاعات بازدید کنندگان آورده شده است.

مزایای بتن اکسپوز
مزایای بتن اکسپوز

 آشنایی با ساختار بتن اکسپوز

شاید با شنیدن نام بتن اکسپوز بسیاری از مخاطبان گمان کنند که این نوع بتن دارای ساختار بسیار متفاوتی با سایر بتن ها بوده و این وجه تمایز باعث شده تا کیفیت آن تا حد قابل ملاحظه ای افزایش یابد. اما چیزی که می توان در رابطه با ساختار بتن اکسپوز بیان کرد این است که این نوع بتن از لحاظ ساختار دارای تفاوت خاصی با سایر بتن ها نمی باشد.
یکی از مواد موجود در ساختار بتن اکسپوز، سیمان می باشد. سیمان مصرفی برای این نوع بتن می تواند از نوع پرتلند و یا غیر پرتلند باشد. خمیر سیمان را می توان از اصلی ترین ترکیبات ساختار بتن اکسپوز دانست. زیرا باعث می شود تا چسبندگی بتن بسیار بیشتر شده و در استحکام بتن تاثیر بسزایی دارد. سنگدانه های ریز، آب، چسب های مخصوص بتن از جمله گوگردی، قیری، گچی، آهکی، پلیمری و… از دیگر مواردی به شمار می روند که در تولید بتن اکسپوز از آنها استفاده می شود. این ترکیبات اگر در شرایط ایده آل با هم مخلوط نشوند، کیفیت لازم را نمی توان از آنها انتظار داشت، به همینت خاطر شرکت های سازنده معمولا شرایط بسیار مناسبی برای تولید بتن فراهم می کنند.

مزایای بتن اکسپوز
مزایای بتن اکسپوز

مزایای استفاده از بتن اکسپوز در معماری

یکی از مزایای استفاده از بتن اکسپوز در معماری، تنوع در ابعاد و اندازه ها می باشد. امکان تولید پانل پیش ساخته بتن اکسپوز بر اساس ابعاد و اندازه های پروژه های مختلف باعث شده تا هیچ گونه محدودیتی در هنگام ساخت سازه ها وجود نداشته باشد. زیرا شرکت های سازنده می توانند سفارشات را ثبت کرده و بر اساس ابعاد و اندازه هایی که مشتری نیاز داشته، پانل پیش ساخته تولید و به مشتری تحویل بدهند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از بتن اکسپوز در معماری بالا بودن سرعت نصب آنها می باشد. افزایش سرعت اجرا در ساختمان سازی باعث می شود تا هزینه های ساخت و ساز تا حدودی کاهش یابند. این موضوع می تواند در پروژه های بسیار بزرگ اهمیت بسیار بیشتری پیدا بکند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از بتن اکسپوز در معماری، دوام بسیار خوب و طول عمر بالای آن می باشد. دوام بالای مصالح و طول عمر بالای آنها باعث می شود تا در آینده نیازی به صرف هزینه های زیاد برای تعمیر و نگهداری وجود نداشته باشد. بدین ترتیب بهتر است در قسمت های مختلف از ساختمان، پانل پیش ساخته بتن اکسپوز مورد استفاده قرار بگیرد.

یکی دیگر از مزایای استفاده از این نوع بتن، مقاومت بسیار مناسب در برابر رطوبت و تنش های شدید دمایی می باشد. این موضوع باعث شده تا بتوان از بتن expose در محیط های باز نیز به راحتی و بدون هیچ گونه دغدغه ای استفاده کرد. بدین ترتیب موارد استفاده از این نوع بتن بسیار گسترده می باشند.

سبک بودن وزن این نوع بتن نیز می تواند از دیگر مزایای آن به شمار برود. زیرا استفاده از مصالح سبک تر باعث می شود تا وزن کلی سازه کمتر شود. این موضوع در ساختمان های بسیار بزرگ دارای اهمیت بسیار زیادی بوده و معمولا مهندسین سازه به وزن مصالح مورد استفاده اهمیت بسیار زیادی می دهند.

مزایای بتن اکسپوز
مزایای بتن اکسپوز

کاربرد بتن اکسپوز

داشتن سطح صاف و صیقلی باعث شده تا بتوان از بتن expose در نمای داخلی و خارجی ساختمان های مختلف استفاده کرد. صاف و صیقلی بودن سطح این بتن باعث شده تا نیاز به مصالح بسیار کمتری در ساختمان سازی باشد. بدین ترتیب معمولا در سال های اخیر در شهر های مختلف کشور استفاده از بتن expose چه به صورت پانل پیش ساخته و چه به صورت اجرا در محل با استفاده از قالب بندی بسیار بیشتر شده است.

بتن اکسپوز معمولا به نحوی ساخته می شود که هیچ گونه تخلخل یا حفره ای نداشته باشد. بدین ترتیب به هیچ عنوان رطوبت را جذب نمی کند. این امر باعث شده تا در ساخت استخر و حوض های بزرگ نیز بتوان از این نوع بتن استفاده کرد.

با توجه به کیفیت و زیبایی بتن اکسپوز و همچنین قیمت تمام شده مقرون به صرفه، معمولا در پروژه های بزرگ جهت کفپوش پیاده روها نیز از آن می توان استفاده کرد. علاوه بر پیاده رو می توان برای محوطه سازی در پارک ها و یا باغ ها نیز از بتن اکسپوز با ابعاد مختلف استفاده کرد.

مزایای بتن اکسپوز
مزایای بتن اکسپوز
درب اتوماتیک

­محل کار خود را چگونه با شیشه دیزاین کنیم؟

­محل کار خود را چگونه با شیشه دیزاین کنیم؟

شیشه بالکن
شیشه بالکن

در یک دهه اخیر فضای کسب و کار دچار تغییرات گسترده ای شده است. در گذشته کسب و کارهای سنتی با تکیه بر همان منابع همیشگی و روش های گذشته خود سعی در کسب مشتری و تداوم فروش داشتند.

تقریبا اکثریتِ کسب و کارها با محافظه کاری و احتیاط از هر تغییری دوری کرده و راه سنتی خود را ادامه می دادند.

اما در یک دهه اخیر تحولات گسترده ای در این حوزه رخ داده است. از انقلاب دیجیتال گرفته تا گسترش فنآوری های نو همه زمینه ساز تغییرات گسترده ای در بیزینس ها شده اند.

خود محل کسب و کار نیز از این تغییرات مصون نمانده است. نگاهی گذرا حتی از  مغازه،  مغازه های کوچک گرفته تا مال ها و پاساژهای مدرن اکثریت تن به تغییر دیزاین داده اند.

شرکت ها و آفیس های ایران نیز در مسیر تحول دیزاین قرار دارند. امروزه شرکت شما معرف سطح توانایی سرمایه های شماست. مشتریان با گام گذاشتن به مجموعه شما به راحتی سطح اقتصادی شرکت شما را ارزیابی کرده و در تصمیم گیری های بعدی آن را تاثیر می دهند. بنابر تحقیقات موسسات کسب و کار، دیزاین شرکت در هنگام مواجه اولیه مشتری حتی تا ۴۰ درصد بر روی تصمیم او اثر گذار خواهد بود.

اما دیزاین محل کار چگونه است؟

برای تم های محل کار موارد زیر را عنوان کرده اند.

 • دیزاین با استفاده از تم شیشه
 • دیزاین با ترکیب شیشه و استیل
 • دیزاین با ترکیب شیشه و چوب

و ….

رامادُر در اینجا دیزاین محل کار با شیشه را برای شما شرح می دهد.

استفاده از بهترین و مناسب ترین کرکره برقی در ساختمان

در درجه اول برای نصب کرکره برقی این مسئله وجود دارد که بايد مشخص شود كركره برقى براى چه مکانی، در چه ابعاد و چه تعداد عبور و مرور در پارکینگ و… در روز استفاده می شود؟ شما قبل از هرچيزى بايد بدانید كه كركره برقى را براى کجای یک ساختمان می خواهید؟ بالکن، پنجره، پارکینگ و…

در صورت نصب کرکره برقی در ساختمانی از ادارات و شرکت های لوکس برای شناخت و استفاده از انواع یراق آلات کرکره برقی با شرکت رامادُر تماس گرفته و با کارشناسان فروش در ارتباط باشید. از یراق الات مهم در کرکره برقی موتور و تیغه می باشد. از تیغه پلی کربنات برای پنجره و تراس استفاده بسیاری می شود و همینطور تیغه آلومینیومی مناسب پارکینگ می باشد.

در صورت استفاده از کرکره برقی ریموت دار و درخواست و سفارش می توان به سایت رامادُر مراجعه کرده، با انواع محصولات و همچنین انواع یراق الات مصرفی در محصولات آشنا شوید.

کرکره برقی
کرکره برقی

مزایای استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای برای جداسازی محیط اداری و اتاق مدیریت

پارتیشن شیشه ای و استفاده از آن مستلزم ایجاد فضایی هارمونیک در دیزاین است. هنگامی که شما از شیشه برای ایجاد پارتیشن استفاده می کنید در واقع اکثریت نمای شما را شیشه تشکیل می دهد. پس برای ایجاد هارمونی نیاز به استفاده از دیگر محصولات منتج شده از شیشه دارید.

درب اتوماتیک یکی دیگر از اجزایی است که نقش به سزایی در ایجاد این هارمونی دارد. اتصال یک درب کاملا شیشه ای به پارتیشن های شیشه ای بسیار مجلل است و در فضای موجود هارمونی ایجاد می کند.

مزایای نصب درب اتوماتیک در پارتیشن شیشه ای به شرح زیر است:

 • سازگاری با دکوراسیون شیشه ای
 • استفاده بهینه از نور محیط
 • قابلیت کنترل هوشمند تردد
 • قابلیت کاهش خطاهای انسانی (به خصوص در محیط های آزمایشگاهی و ..)
 • کاهش مصرف انرژی محیط
 • بهینه سازی ورود و خروج افراد
درب اتوماتیک
درب اتوماتیک
استفاده از شیشه بالکن یا شیشه تاشو جمع شو در فضای اداری جهت جلوگیری از تبادل صدا از محیطی به محیط دیگر

یکی دیگر از نوآوری ها در فضای اداری استفاده از شیشه تاشو جمع شو می باشد. این شیشه که می تواند به صورت موقت در برابر بالکن قرار گرفته و هر زمان که بخواهید با تا شدن از لولا در کنار بالکن جمع شود.

استفاده از شیشه بالکن در فضای اداری نتایج زیر را در بر دارد:

 • افزایش محیط و مساحت فضای اداری (با توجه به ارزشمند بودن هر متر مربع این فض)
 • استفاده بهینه در نور محیط
 • کاهش مصرف انرژی
 • استفاده از هوای طبیعی در بازه زمانی معمول
 • کاهش ورود آلاینده ها و عوامل آلوده کننده در فصول زمانی خاص
 • قابلیت تغییر کاربری بالکن در هر زمان
 • کاهش استهلاک کلی ساختمان
درب اتوماتیک
درب اتوماتیک

طراحی فضای اداری با انواع پارتیشن شیشه ای

جستجوی تصاویر فضای اداری از شرکت های بزرگی چون گوگل، فیسبوک و…. گرفته تا استارت آپ ها روز دنیا نشان از طراحی فضای اداری با استفاده از پارتیشن های شیشه ای می دهد.

استفاده از پارتیشن شیشه ای مزایای زیر را برای شما می آفریند:

 • افزایش نور طبیعی محیط
 • کاهش نیاز به استفاده از نور مصنوعی
 • کاهش مصرف انرژی
 • بهبود و بهره وری بیشتر مدیریت انرژی
 • افزیش تهویه و جریان یافتن هوای محیط
 • افزایش راندمان کاری
 • ایجاد محیط شاداب تر در محل کار به دلیل دید بیشتر
 • ایجاد فضایی مجلل تر در دید مشتریان
 • مدرن کردن دکوراسیون
درب اتوماتیک
درب اتوماتیک

اجرای شیشه سکوریت برای دکوراسیون داخلی اداری

استفاده از شیشه سکوریت در­ طراحی دکوراسیون اداری می تواند تغییرات مهمی در فضای شما ایجاد کند. نور طبیعی به افراد کمک می کند تا همه چیز را بهتر ببینند. بینایی انسان به گونه‌ای تنظیم شده است که با تغییراتی در نور طبیعی سازگار باشد. در واقع نور طبیعی بسیار بهتر از نور مصنوعی برای قوه بیناییی انسان است. سردرد، لک صورت و … از جمله عوارض نور مصنوعی برای انسان است.­­­­
نکته دوم، استفاده از نور طبیعی باعث افزایش تمرکز می شود. نور طبیعی میزان ملاتونین بدن انسان را کنترل می کند در نتیجه بر احساس و تمرکز و بیداری شما اثر مطلوب می گذارد. یک مطالعه جدید در مورد بزرگسالان جوان نشان داده است که قرار گرفتن در معرض بیشتر نور طبیعی باعث شده تا هوشیاری بیشتری داشته باشند ، در حالی که کار در زیر نور مصنوعی باعث شده است که احساس خواب آلودگی کنند.

شیشه بالکن
شیشه بالکن

استفاده از حمام شیشه ای و یا شیشه برای سرویس بهداشتی

یکی از مشکلات مکان های اداری تعدد سرویس های بهداشتی و فضای کم به دلیل محدود بودن فضا برای این مکان است. جداسازی سرویس های بهداشتی با پارتیشن های شیشه ای می تواند به راحتی این محیط را تفکیک کرده و در فضا صرفه جویی کند. استفاده از سندبلاست و مات کردن شیشه نیز مشکلات را کاهش می دهد.

استفاده از سرویس بهداشتی شیشه ای در فضای کم برای مکان کسب و کار شما موارد زیر را موجب خواهد شد:

 • افزایش فضای مورد نیاز
 • ارتقا سطح بهداشت
 • کاهش آلاینده های محیطی
 • افزایش تهویه هوا
 • قابلیت شستشوی بیشتر
 • بهینه سازی مصرف انرژی
 • استفاده بیشتر از نور
 • کاهش به کارگیری لامپ
شیشه بالکن
شیشه بالکن
شیشه را از کجا تهیه کنیم؟

اکنون که از مزایای پارتیشن شیشه ای گفتیم حال به بررسی چگونگی خرید و تهیه آن می پردازیم. مهم ترین نکات در باره تهیه پارتیشن شیشه ای استفاده از شیشه سکوریت با کیفیت و یراق آلات مرغوب است.

شیشه سکوریت می بایست بدون خش و خال با برش استاندارد و اندازه گیری دقیق و مهندسی باشد. در واقع شیشه سکوریت اصلی ترین متریال پارتیشن را می سازد.  برای همین هر کاستی کیفیت کار شما را کاهش می دهد.

ارتقا کیفیت اتصالات و یراق آلات ایمنی و کیفیت کار شما را بیشتر از گذشته افزایش می دهد. هر درصد کاهش از کیفیت یراق آلات عمر کار شما را کاهش داده و به افزایش استهلاک منجر می گردد.  در نهایت این شما هستید که در مدت زمان کوتاهی نیاز به هزینه کرد مجدد دارید.

گروه صنعتی رامادر با ربع قرن فعالیت در صنعت شیشه سکوریت و درب اتوماتیک خدمات بسیار ارزشمندی را به شما در زمینه پارتیشن های اداری ارایه می دهد. اکنون بسیاری از برندهای بزرگ کشور محیط ادرای خود را با پارتیشین های شیشه ای رامادر دیزاین کرده اند.

استفاده از مرغوب ترین شیشه سکوریت کشور، به کارگیری با کیفیت ترین یراق آلات روز ، نصب دقیق و مهندسی ، صرفه جویی و مدیریت زمان به همراه خدمات و گارانتی استثنایی گروه صنعتی رامادُر را از دیگران متمایز ساخته است.

شما می توانید با مراجعه به نمایشگاه دایمی رامادر جدیدترین نمونه های پارتیشن اداری را مشاهده کنید. همچنین در وب سایت این شرکت  تعدادی از صدها نمونه کارهای انجام شده را ملاحظه فرمایید.

همکاران ما در گروه صنعتی رامادُر  همراه با شماره تماس ۴۵۱۳۶ پاسخگوی و راهنمای شما هستند.

شیشه بالکن
شیشه بالکن