همه چیز درباره باربیکیو ذغالی - Charcoal barbecue

همه چیز درباره باربیکیو ذغالی

باربیکیو ذغالی یکی از تجهیزات و ابزارهای مناسب برای پخت غذاهای کبابی، به ویژه در مکان هایی که امکان دسترسی به برق یا گاز را ندارند، به شمار می آید. به طور کلی، بسیاری از افراد به تهیه کباب با طعم ذغالی و دودی علاقه زیادی نشان می دهند. پخت غذاهای کبابی در محیط های باز یا فضای خانه، همواره از طرفداران و علاقمندان زیادی برخوردار می باشد. یکی از بهینه ترین و کاربردی روش ها برای تهیه کباب، استفاده از باربیکیو یا کباب پز می باشد. در حال حاضر کباب پزها در مدل های مختلف و متنوعی در دسترس عموم قرار دارند. همچنین، سوخت مورد نیاز باربیکیوها متناسب با مدل آن، گاز شهری، گاز مایع، انرژی الکتریکی یا ذغال و چوب می باشد.

باربیکیو ذغالی به علت دودی و لذیذ کردن غذاهای کبابی، از طرفداران بسیار زیادی برخوردار می باشد. با استفاده از این نوع کباب پز و تهیه سوخت مورد نیاز آن، به راحتی میتوان لذت خوردن یک کباب لذیذ و خوشمزه را با اعضای خانواده تجربه نمود.

دلیل استفاده از باربیکیو ذغالی

دلایل استفاده از باربیکیو ذغالی

به طور کلی، باربیکیو ذغالی حرارت و گرمای مورد نیاز برای انجام فرآیند پخت و پز را از طریق ذغال تامین می نماید. به علت در دسترس بودن ذغال، استفاده از باربیکیوهای ذغالی در بسیاری از فضاها و مکان ها باز، باغ و ویلا امکان پذیر می باشد. همچنین، در صورت نبود سوخت گاز یا انرژی برق، انتخاب کباب پز ذغالی از بهترین و کاربردی تری گزینه ها تلقی می گردد. فرآیند پخت غذا با استفاده از باربیکیو از نوع ذغالی با زمان نسبتا طولانی همراه می شود. در این روش، غذاهای کبابی به شیوه آهسته و نرم پخته می شوند.

دادن طعم دودی و لذیذتر کردن غذا، یکی از نقاط قوت طبخ غذا با ذغال به حساب می آید. بر همین اساس، بسیاری از افراد، خرید کباب پزهای ذغالی را در دستور کار قرار می دهند. به همین جهت، باربیکیوهای ذغالی در ردیف تجهیزات فضای باز محبوب و پرطرفدار در میان افراد محسوب می شوند. مقرون به صرفه بودن از نقطه نظر اقتصادی، در دسترس بودن و سهولت در راه اندازی و استفاده، از مهمترین مزایای کباب پز ذغالی قلمداد می شود.

انواع و اقسام باربیکیو ذغالی

انواع و اقسام کباب پز ذغالی

از انواع مختلف باربیکیو ذغالی میتوان به باربیکیو متحرک و باربیکیو ثابت اشاره نمود. کباب پزهای متحرک، قابلیت حمل و نقل و جابجایی از یک مکان به مکان دیگر را دارند. کباب پزهای ثابت، غالبا در یک فضای خاص مانند باغ، حیاط یا ویلا احداث می شوند. لازم به ذکر است که در مکان ها و فضاهای تفریحی، بسیاری از افراد استفاده از باربیکیوهای ذغالی را به هر کباب پز دیگری ترجیح می دهند. بدون تردید، برای سفرهای چند روزه و طبیعت گردی، کباب پزهای ذغالی قابل حمل نیازها و توقعات افراد را به خوبی برطرف می سازند. تهیه کباب در فضاهای باز با استفاده از گرما و حرارت ذغال، لذت بسیار خوشایندی را برای افراد با خود به همراه دارد. همچنین، ابعاد و حجم مناسب کباب پزهای از نوع ذغالی، از اشغال فضای اضافی جلوگیری می کند.

این مقاله را به اشتراک بگذارید
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *