استفاده از پنل های بتنی به عنوان دیوارپوش | دیوارپوش های بتن اکسپوز

همه ی نکات در خصوص دیوار پوش بتن اکسپوز

دیوارپوش بتن اکسپوز از جمله تازه ترین و جدید ترین دیوار پوش هایی می باشد که در صنعت دکوراسیون داخلی و خارجی خانه ها یا محیط های کاری و عمومی کاربرد دارد. آنها بسیار مدرن هستند و این قابلیت را فراهم می کنند تا با استفاده از آنها بتوان در کمترین زمان ممکن دیوارهای یک ساختمان را پوشش داد یا در بخش های دیگر جهت فضاسازی از آن استفاده کرد.

دیوارپوش بتن اکسپوز انواع و اقسام مختلفی دارد و همانطور که از نامش مشخص است از بتن ساخته می شود، البته نه کاملا از آن، بلکه ترکیبات دیگری در آن وجود دارد که دچار وزن پایین تری می شود. از این رو استفاده از آن بسیار آسان است و بسیاری افراد ترجیح می دهند تا از آن برای انجام امور خود استفاده کنند.

دیوارپوش بتن اکسپوز داخلی

دیوار پوش بتن اکسپوز داخلی

همانطور که اشاره کردیم، داخل خانه ها یا محیط های کاری از دیوارپوش های بتن اکسپوز داخلی استفاده می شود. آنها عموما رنگ های خاکستری مشابه بتن دارند و بیشتر برای محیط های بزرگ که قصد داریم آنها را کمی جمع و جور تر (به دلیل رنگ) نشان دهیم، استفاده می شوند. با این تفاسیر اما شما برای استفاده از دیوارپوش بتن اکسپوز داخلی می توانید با متخصصان و کارشناسان مربوطه صحبت کرده و از آنها راهنمایی بگیرید. در این باب، متخصصان نوین اثر شما را راهنمایی می کنند.

شما می توانید تصاویر بسیاری از خانه ها یا محل های کاری را بیابید که با دیوارپوش بتن اکسپوز داخلی طراحی شده اند و فضایی مدرن به آن داده اند. البته در بسیاری از موارد لزومی ندارد تا همه ی دیوار های یک اتاق یا یک دفتر را با دیوارپوش بتن اکسپوز داخلی پوشش دهیم و اعمال کردن آن روی یک یا دو دیوار در کنار سایر رنگ های دیگر، جلوه خاصی به محیط می دهد و باعث ایجاد تمایز در آن می شود.

دلیل اینکه از دیوارپوش بتن اکسپوز داخلی برای فضاسازی های مکان های مختلف استفاده می شود، صاف و صیقلی بودن آن است که برخلاف رنگ های ساختمانی یا کاغذ های دیواری و غیره، تکراری نیست و در کمتر مکان هایی از آن استفاده می شود. بنابراین یک معماری داخلی یونیک و خاص به حساب می آید و باعث تمایز محیط های مختلف خواهد شد.

ساخت بتن اکسپوز

حال به بخش مهم می رسیم. بخشی که روش های ساخت دیوارپوش بتن اکسپوز مورد بررسی قرار می گیرد. اصولا دیوارپوش بتن اکسپوز از آب و سیمان و سنگدانه ها تولید می شود و از پر کننده ها استفاده می شود تا هم سبک شود و هم کل سطح مورد نظر یکدست و صیقلی و صاف باشد.

شیوه های ساخت دیوارپوش بتن اکسپوز قالبی و بالا رونده یا مرحله ای هستند. در روش قالبی الگو مشخص شده و سپس براساس آن قالب گذاری صورت می گیرد و در روش بالا رونده، بتن از قبل ساخته شده به حالت پلکانی ایجاد می شود. دراقع بعد از تعیین طرح کلی سازه و کارگزاری قالب های نخستین، بتن ریزی انجام می شود و قالب ها از هم جدا شده و از هم جدا می شوند و به قسمت های بالاتر انتقال داده می شوند که این امر در فاز بعدی کار صورت می گیرد.

قالب بندی بتن دیوار پوش بتن اکسپوز

قالب بندی دیوار پوش بتن اکسپوز

اشاره کردیم که یک روش ساخت دیوارپوش بتن اکسپوز قالب بندی آن است. برای انجام این روش و قبل از بتن ریزی، قالب ها را کار می گذارند تا بعد از آن بتوانند با انجام تزریق بتن کار را پیش ببرند. سپس محاسبات مهندسی روی قالب ها انجام می شود تا مشخص شود که فشار وارده بر هریک از قالب ها تا چه حد می باشد. در آخر کار با توجه به حجم بتن مصرفی یک سری عملیات دیگر انجام می شود که به پشتیبانی و محاسبه استحکام سازه مربوط می شود. در آخر نیز بتن ریزی انجام می شود و دیوارپوش بتن اکسپوز به صورت قالبی ساخته خواهد شد. نتیجه کار هم مشخص است. قالب های مختلف باعث تاثیر گذاری متفاوت در نتیجه کاری که می خواهید دریافت کنید خواهند شد.

پوشش بتنی دکوراتیو خوب است یا خیر؟

استفاده از پنل های بتنی یا بتن اکسپوز عنوان دیوارپوش جدید است اما به شیوه اعمال و طراحی نهایی آن وابسته است. در حالت کلی، دیوارپوش بتن اکسپوز زیبایی ها و جذابیت های خاص خودش را دارد. اگر به طراحی داخلی خانه ای شیک و مدرن می اندیشید پیشنهاد میکنیم این مدل را انتخاب کنید. با توجه به شکل ها و طراحی های مختلفی که می توان روی دیوارپوش بتن اکسپوز اعمال کرد، آنها در حال حاضر مناسب ترین گزینه ها برای طراحی داخلی و خارجی ساختمان شما هستند. می توانید فضای داخلی یا خارجی ساختمان خود را به کارشناس مربوطه نشان دهید و ببینید که پیشنهاد های طراحی متفاوتی را برایتان ارائه خواهد داد. خوب بودن یا بد بودن این شیوه پوشش و تغییر فضای یک ساختمان، به اولویت ها و فضا سازی مورد نیاز آن وابسته است.

مزایا و معایب پوشش بتنی دکوراتیو

اجرای بتن اکسپوز سبک

دیوار پوش بتن اکسپوز دارای بافتی سبک است و با شرایط آب و هوایی سخت تا معمولی، سازگار می باشد. به دلیل به کار رفتن بتن و دیگر متریال موجود در ساخت آن، شما ابدا فرسودگی یا پوسیدگی در آن مشاهده نخواهید کرد و می توانید بسته به سلیقه خود و راهنمایی متخصصان و کارشناسان نوین اثر، دیوارپوش بتن اکسپوز برای فضای داخلی خانه یا محل کارتان ترتیب دهید. طراحی و اجرای دیوارپوش بتن اکسپوز در کمترین زمان ممکن و با بهترین قیمت ها قابل انجام است. این پوشش ها به دلیل سبک بودن، مزایای متعددی دارند.

این مقاله را به اشتراک بگذارید
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *