بتن اکسپوز پیش ساخته چگونه است؟

بتن اکسپوز پیش ساخته چگونه است؟

آیا میدانید بتن اکسپوز پیش ساخته چگونه است؟ با ما همراه باشید و پاسخ این سوال را به شما خواهیم گفت:

بتن اکسپوز پیش ساخته چگونه است؟
بتن اکسپوز پیش ساخته چگونه است؟

بتن اکسپوز پیش ساخته:

بتن اکسپوز پیش ساخته چگونه است؟ سطح نهایی کار است وچیزی روی آن قرار نمی گیرد، معنی خود کلمه بتن اکسپوز یعنی در معرض نمایش وقابل دید قرار گرفتن است، روی کار پوشش یا مصالح دیگری اجرا نمی شود، از این رو برای اینکه اختلالات اجرایی در این زمینه اتفاق نیوفتد تا باعث ظاهری بد در این بتن نشود باید شرایط را به خوبی فراهم کرد.

بتن اکسپوز در موارد کف ساختمان ها و محوطه های بیرونی و پل ها وزیر گذر گاه ها وهم در دیوارهای داخلی ساختمان ها و نمای بیرونی ساختمان ها کاربرد بسیار دارد از مزیت بتن اکسپوز این است که شما می توانید از همان رنگ طبیعی که رنگ سرد است برای ساختمان خود به کار برد، از دیگر مزایای آن که در ابعاد مختلف واندازه های پروژه قابل اجراست، از طول عمر بالا وسرعت اجرای بالایی برخوردار است، قابلیت نصب آسان با ملات های چسباننده و امکان اجرا در تمامی فصول سال را داراست.

بتن اکسپوز پیش ساخته چگونه است؟
بتن اکسپوز پیش ساخته چگونه است؟

ویژگی اصلی بتن اکسپوز به دلیل صاف و صیقلی بودن سطح آن معمار می تواند برنامه های مختلفی از جمله رنگ آمیزی و طراحی دکوراسیون را روی آن اجرا کند.

استفاده از این روش نه تنها از لحظ زیبایی وایجاد احساس سرد در طراحی دکوراسیون کمک می کند ،بلکه از نظر هزینه ی کاربر روی نما ساختمان را پایین آورده وطراحی دیگر نیازی نیست.

ممکن است که با توجه به محل استفاده از بتن اکسپوز نوع ماسه سنگ ها ویا تعداد آنها تغییر پیدا کند ودر قالب های مختلفی قابل اجرا باشد.

بتن اکسپوز
بتن اکسپوز

بتنی که در نمای بیرون ساختمان قرار بگیرد باید از نظر مقاوم بودن در برابر شرایط محیطی کنترل شود واز نفوذ آب یه لایه های زیرین سازه پیشگیری کند ودر آخر نمای مناسبی باشد، در نمای داخلی باید بتواند نمای صیقلی وصاف را اجرا کند.

دو مدل بتن اکسپوز وجود دارد، بتن اکسپوز پیش ساخته در کار خانه های تولید بتن ساخته می شود ،اندازه ها وقالب ها از قبل مشخص شده است، بطور معمول شرکت ها با توجه به بیشترین در خواست مشتری ها وتجربه های خودشان از قالب هایی که بیشترین استفاده را دارند تولید کرده وهمه ی مراحل آماده سازی، بتن ریزی، جداسازی قالب و در آخر بتن اکسپوز را در همان محل آماده می کنند .

کارخانه ها چون با استاندارد های مختلفی آشنا هستند می توان گفت که بتن های خوبی را تولید خواهند کرد.

بتن اکسپوز
بتن اکسپوز

روش ساخت بتن اکسپوز :

بتن اکسپوز هم مثل بتن معمولی از آب و سنگدانه وسیمان درست می شود فقط در زمان تولید از مواد پر کننده ومواد فوق روان کننده به آن اضافه می شود، هیچگونه حفره ی هوا در آن دیده نمی شود، به دلیل جلوگیری از اتلاف بتن از لحاظ اقتصاد و بودجه تاثیر مهمی دارد، سطح صاف دارد وبرای رنگ آمیزی مناسب است.

در زمانی که از بتن اکسپوز پیش ساخته استفاده می شود باید به نکاتی توجه کرد:

روش های نصب با توجه به اندازه وحجم بلوک باشد، برای چسباندن سطح از بهترین روش انتخاب شود، از بلوک هایی که ترک دارند و شکستگی در آن ایجاد شده مصرف نشود.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *