مبلمان فضای باز ایرانی

مبلمان فضای باز ایرانی ؛ تداعی حس آرامش و راحتی

مبلمان فضای باز ایرانی برای خلق عناصر زیبایی و بخشیدن حال و هوای تازه به محیط های باغی و ویلایی، در طیف وسیع و گسترده ای مورد استفاده واقع می شود. همچنین برای متمایز و منحصر به فرد ساختن شمای ظاهری فضاهای باز مانند باغ و ویلا، خرید و استفاده از تجهیزات باغ و ویلا بسیار مؤثر و تاثیرگذار می باشد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که استفاده از مبلمان فضای باز ایرانی هویت و اصالت فضای باغ را بشدت تحت شعاع خود قرار می دهد. بر همین اساس، برای به تصویر کشیدن المان های زیبای و جذابیت در این محیط ها، استفاده از تجهیزات و لوازم متناسب با دکوراسیون محیط تاثیر مطلوب و بسزایی از خود برجای می گذارد.

افزایش بی سابقه جمعیت کلان شهرها از یک سو و معضل آلودگی هوا و وجود مواد آلاینده در هوا، از سوی دیگر، بسیاری از افراد را به سمت طبیعت و محیط های ویلایی یا باغ سوق داده است. علاوه بر این، برخورداری از هوای سالم و پاک برای حفظ سلامت و تندرستی افراد، از مؤلفه های مهم و حائز اهمیت تلقی می گردد. تجربه هوای تمیز و سالم، در کنار لمس عینی آرامش و آسایش، مستلزم تجهیز نمودن ویلا و باغ با تجهیزات باکیفیت و بادوام می باشد. مبلمان فضای باز ایرانی از بهترین و کاربردی ترین تجهیزات برای استفاده حداکثری از ظرفیت ها و پتانسیل های فضای باغ و ویلا محسوب می شود. از طرفی این نوع از مبلمان فضای باز و دکوراسیون به دلیل القای حس تاریخی-سنتی خود بسیار مورد توجه افرادی که می خواهند ساعاتی را به دور از دغدغه های معمول فضاهای مدرن باشند، قرار گرفته است.

ویژگی های مبلمان فضای باز ایرانی

ویژگی های مبلمان فضای باز ایرانی

به طور کلی، مبلمان فضای باز ایرانی برای زینت بخشی و تزئین فضاهای باز ویلاها و باغ ها مورد استفاده قرار می گیرد. بر همین اساس، نوع متریال و مواد اولیه استفاده شده در ساختار این تجهیزات بسیار باکیفیت و بادوام می باشد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که مبلمان فضای باز علاوه بر افزایش جذابیت بصری دکوراسیون، آسایش و راحتی استفاده کنندگان را به بهترین نحو تامین می سازد. بر این اساس، راحتی و ارگونومیک بودن، به انضمام دوام و کیفیت بالا، از مهمترین ویژگی های مبلمان فضای باز ایرانی تلقی می گردد.

لازم به ذکر است که استفاده از مواد اولیه باکیفیت و مرغوب در ساختار محصولات فضای باز، مقاومت و دوام مبلمان باغی ایرانی را در برابر شرایط آب و هوایی و عوامل شیمیایی و طبیعی افزایش داده است. به طور معمول در طراحی و تولید مبلمان باغی از متریال مختلفی نظیر انواع چوب، ترموود، روکش گالوانیز، آلومینیوم، بتن اکسپوز و … استفاده می گردد. گفتنی است که مبلمان باغی متناسب با نوع نیاز و نحوه کاربری در مدل های مختلف نیم ست، ناهارخوری و مبلمان ال و سایر مدل ها بر اساس میزان فضای باز طراحی و تولید می گردد. علاوه بر این، تنوع بالای طرح و مدل مبلمان فضای باز، نیازها، توقعات و سلیقه های مختلف را به خوبی پاسخگو می باشد.

از دیگر ویژگی های حائز اهمیت  این نوع مبلمان می توان به ضد زنگ بودن و مقاومت مطلوب در برابر پوسیدگی و فرسایش، اشاره نمود. برخورداری از ساختار مقاوم و بادوام، از خرابی و کاهش کیفیت مبل در برابر تابش نور آفتاب، رطوبت و آب به خوبی محافظت به عمل می آورد. تحمل وزن بالا، برخورداری از پایه های محکم و مقاوم، عدم وجود مواد سمی و خطرناک و ثبات رنگ، از دیگر مشخصات مهم مبلمان فضای باز ایرانی به حساب می آید.

مزایا و کاربرد مبلمان باغی ایرانی

مزایا و کاربرد مبلمان باغی ایرانی

مبلمان باغی ایرانی به علت برخورداری از تنوع بالا و طراحی زیبا، المان های زیبایی و جذابیت را به نحو مطلوب در فضا متجلی می سازد. مضاف بر این، دوام و ماندگاری بالا با تار و پود مبلمان فضای باز گره خورده است. تجهیز کردن باغ و ویلا به امکانات کاربردی و کارآمد علاوه بر زیبا سازی محیط، آرامش و راحتی را برای افراد با خود به ارمغان می آورد. همچنین، استفاده از مبلمان فضای باز ایرانی نظم، انسجام و هارمونی و توازن را در دکوراسیون محیط به نمایش می گذارد.

شایان ذکر است که مهمترین کاربرد و استفاده از میز و صندلی فضای باز به محیط های باغی و ویلایی مربوط می شود. با این وجود، طرح و نقش زیبای مبلمان فضای باز ایرانی، امکان استفاده از این تجهیزات را در محیط هایی مانند بالکن های نسبتا بزرگ و حیاط و داخل منزل نیز فراهم می سازد.

خرید مبلمان فضای باز ایرانی

نکات مهم در خرید مبلمان فضای باز ایرانی

  • در هنگام خرید مبلمان فضای باز ایرانی مدنظر قرار دادن ابعاد و اندازه های فضای مورد استفاده از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. عدم تناسب ابعاد مبلمان باغی با فضا ضمن برهم زدن نظم، بر روی زیبایی و جذابیت دکوراسیون تاثیر نامطلوبی بجا می گذارد.
  • دوام و سطح کیفی مبلمان باغی از دیگر موارد حائز اهمیت در این زمینه می باشد. پلاستیک فشرده، فلز و چوب ترمو، از متریال بادوام و مقاوم برای کاربرد در محیط های فضای باز، به ویژه باغ و ویلا به شمار می رود.
  • کیفیت و دوام مناسب پایه ها، نرمی و راحتی مبلمان، استاندارد بودن، ساختار یکدست و عدم وجود شکستگی و ترک خوردگی در بافت، از دیگر نکات قابل توجه برای خرید مبلمان فضای باز ایرانی به شمار می آید.
این مقاله را به اشتراک بگذارید
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *