ست میز و صندلی فضای باز | ویژگی ست میز و صندلی فضای باز

میز و صندلی فضای باز باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

همه ی ما وقتی تصمیم به خرید مبل یا صندلی برای خانه مان میگیریم اولویت های زیادی را مد نظر قرار می دهیم. اینکه مبل با باقی اجزای خانه یا دست کم محیط مورد نظر ست باشد، زیاد بزرگ یا زیاد کوچک نباشد، در ساخت آن از چوب یا دیگر متریال های رایج استفاده شده باشد، راحت و کاربردی باشد، به راحتی تمیز شود، و غیره. میز و صندلی فضای باز هم از بررسی این قواعد و در نظر قرار دادن شان بی نصیب نیست و باید برای خرید آنها یکسری معیار ها را در نظر بگیرید.

میز و صندلی فضای باز باید کجا قرار داده شود

میز و صندلی فضای باز باید کجا قرار داده شود؟

لزوما هر فضای باز و آزادی، برای قرار دادن میز و صندلی مناسب نیست. اصولا از میز و صندلی فضای باز برای تراس یا پشت بام یا باغچه و یا ویلا استفاده می کنند. این میز و صندلی ها در اندازه های استاندارد و متفاوتی تولید می شوند که به همین جهت، از هرکدام برای یک فضا استفاده می شود. در واقع به زبان ساده تر می توان گفت که از اندازه های مختلف این محصولات، با توجه به متراژ و تفاوت دکوراسیون استفاده می شود.

بعد از این، باید توجه داشته باشید که میز و صندلی های مربوط به فضای باز دارای مدل های مختلفی هستند که از انفرادی تا ست های کوچک دو یا سه نفره به بالا تقسیم بندی می شوند که آخرین گروه از آنها مجموعه های چند نفره بزرگ هستند و این گروه آخر، برای باغ ها یا ویلاهای بزرگ که قصد داریم فضای نشیمن خاصی را برای یک گروه تدارک ببینیم مناسب می باشند.

آیا ست میز و صندلی باید استایل خاصی داشته باشد؟

یکی از مهم ترین اولویت هایی که در نگاه اول خیلی به چشم می آید، استایل میز و صندلی می باشد. انتخاب این دست محصولات براساس حصیری بودن، فلزی بودن، پلاستیکی بودن یا چوبی بودن و غیره تعیین می شود. شما می توانید به واسطه این ویژگی مهم، همان حس خلاقیت و سبکی که هنگام چیدن معماری داخلی یا دکوراسیون داخل خانه و محیط کاری تان دارید، برای انتخاب و چیدمان استایل ست فضای باز تان هم استفاده کنید. جالب است بدانید که این ست ها نشان دهنده سلیقه و روحیات و البته نگاه شما به فضاسازی محیط هستند.

ست میز و صندلی فضای باز باید استایل خاصی داشته باشد.

ارگونومیک (راحت) بودن را مد نظر داشته باشید

یک ویژگی مهم دیگر، در مورد ست میز و صندلی  وجود دارد که راحتی نام دارد. موقع خرید این ست، باید راحتی آن را هم تست کنید. اگر یک میز و صندلی برای فضاهای باز تهیه کنید که فقط زیبا باشد یا استایل جذابی داشته باشد اما چندان راحت نباشد، آیا واقعا مفید است؟ این ویژگی به قابل استفاده بودن آن هم مربوط می شود. اگر از این ست در حین نشستن لذت نبرید، پس چه ارزشی دارد که برای خرید آن هزینه کنید؟ یا حتی آن را با دیگر بخش های فضای موجود ست کنید؟ میز و صندلی برای فضای باز باید ارگونومیک و مطابق با فرم بدن طراحی شود یا دست کم طوری باشد که حس راحتی در حین نشستن در آن حس شود.

ست صندلی و میز باید مقاوم باشد

شاید فکر کنید که این ویژگی به همان مورد اول مربوط باشد که نامش را آوردیم، اما اشتباه نکنید. مقاوم بودن از لحاظ جنس و بدنه تنها به این حالت خلاصه نمی شود و یک عامل دیگر که در این مورد نقش دارد، مقاوم بودن آن در مقابل گرما شدید و سرما شدید یا باد و باران است. وجود بالش یا بخش های نشیمن در این صندلی ها بدیهی است و از این رو، اگر جنس خوب یا مطابق با شرایط آب و هوایی موجود نداشته باشد به سرعت فرسوده شده و چارچوب صندلی مورد نظر هم خراب خواهد شد.

آیا تا به حال شده است که روی صندلی بنشینید که زیاد از حد داغ و یا زیاد از حد سرد است؟ انتخاب این مبلمان فضای باز یک توجه ویژه را به کاربردی بودن آن از این نظر می طلبد. پس درست انتخاب کنید.

میز و صندلی فضای باز باید راحت (ارگونومیک) باشد.

میز و صندلی فضای باز باید راحت تمیز شود.

میز و صندلی مورد استفاده در فضای باز باز باید به راحتی تمیز شود و در صورت لزوم بتوان آن را با مواد مناسب شست و تمیز نمود. بسیاری از متریال هایی مثل پلاستیک،استیل، ترموود از این نظر بهترین هستند. چرا؟ چون راحت پاک و تمیز می شوند و باعث ترویج و رشد کپک یا ارتقا ماندگاری لکه روی میز و صندلی فضای باز نمی شود.

اغلب اوقات پاک کردن آن ها با یک دستمال خیس امکان پذیر است و در شرایط خاص می توانید با کمک صابون هم آنها را تمیز تر نمایید. با این کار ابدا نیازی نیست که از مواد شوینده قوی استفاده کنید یا با سابیدن آنها را تمیز کنید. حتی در شرایطی که ممکن است خاک و گرد و غبار روی این صندلی ها و میز ها بنشیند یک دستمال خیس یا نم دار باعث می شود تا در عرض چند دقیقه ست مورد نظرتان را پاک کنید و مثل روز اول شود.

برای اینکه ست فضای بازتان را راحتتر انتخاب کنید و یا اینکه کل طراحی محیط را به یکسری متخصص مجرب بسپارید می توانید به گروه نوآوران اثر اعتماد کنید که دارای چندین سال تجربه و تخصص در این حوزه هستند. آنها از انتخاب و تهیه میز و صندلی فضای باز تا طراحی داخلی به شما مشاوره و راهنمایی ارائه می کنند.

این مقاله را به اشتراک بگذارید
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *