طراحی روف گاردن در قزوین | روف گاردن قزوین

تجربه عینی فضای سبز با طراحی روف گاردن در قزوین

طراحی روف گاردن از جمله شیوه های کاربردی برای ایجاد ارتباط و پیوند میان زندگی شهری و طبیعت به شمار می آید. بر این اساس، تلفیق زندگی شهرنشینی با طبیعت سبز و زیبا از طریق روف گاردن یا به تعبیری بام سبز محقق می گردد. به طور کلی در شهرهای بزرگ معضل آلودگی هوا به یک دغدغه و حتی یک بحران جدی و خطرناک تبدیل شده است. تراکم بالای جمعیت و کمبود فضای سبز در شهرها نیز مزید بر علت شده است. شهر زیبای قزوین هم از این قاعده مستثنا نمی باشد. به همین جهت، یکی از راهکارهای مؤثر و تاثیرگذار برای افزایش سطح کیفی هوا و مقابله با آلودگی های محیطی، طراحی و اجرای روف گاردن در قزوین محسوب می شود.

بدون تردید، نقش و اهمیت فضای سبز و گیاهان و گل ها در ارتقای روحیه و افزایش آرامش و آسایش انسان ها را نمیتوان نادیده گرفت. از سوی دیگر، ساخت ساختمان های بزرگ و مرتفع در شهرهای مختلف کشور از جمله شهر قزوین کمبود فضای سبز و پارک ها و باغ ها را به دنبال داشته است. ضرورت برخورداری افراد از محیطی سرشار از آرامش و به دور از هرگونه دغدغه و استرس، منجر به طراحی و خلق روف گاردن در ساختمان های مرتفع و بزرگ شده است. طراحی روف گاردن در قزوین علاوه بر افزایش زیبایی و جذابیت بصری محیط مسکونی، لذت تجربه یک فضای آکنده از آرامش و آسایش را برای افراد فراهم می آورد.

ضرورت طراحی و اجرای بام سبز در قزوین

ضرورت طراحی و اجرای بام سبز در قزوین

به طور کلی، طراحی بام سبز به یکی از خدمات جدید و منحصر به فرد برای بسیاری از واحدهای ساختمانی و مسکونی تبدیل شده است. در این شیوه با استفاده از گل های زینتی و گیاهان طبیعی و زیبا، بام های منازل پوشش داده می شود. بر این اساس، پوشش گیاهی سرسبز و جذاب، در کنار گل های زینتی از المان های مهم و حائز اهمیت در طراحی روف گاردن در قزوین به شمار می روند. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که طراحی بام سبز از ایده های خلاقانه و نوآورانه برای بام منازل محسوب می گردد.

از آنجایی که فضای پشت بام ساختمان ها غالبا بلا استفاده باقی می ماند، با پیاده سازی باغ بام میتوان کارایی و زیبایی این فضاها را به میزان چشمگیری افزایش داد. اجرای بام سبز در قزوین بهترین راهکار برای غلبه بر کسل کنندگی و یکنواخت بودن پشت بام ساختمان ها می باشد. با اجرای بهینه و اصولی میتوان فضایی زیبا، جذاب، دلنشین و یونیک را متجلی ساخت. استفاده از گیاهان تزئینی متمایز، در کنار اجرای نورپردازی، و محوطه سازی برای حالت دادن و عمق دادن به روف گاردن تلقی می گردد. ناگفته نماند که فضای سبز ایجاد شده زمینه مناسب برای نفس کشیدن در هوای پاک و سالم را به نحو مطلوب فراهم می آورد.

مهمترین پارامترهای طراحی روف گاردن

مهمترین پارامترهای طراحی روف گاردن 

به طور کلی، برای عملیاتی نمودن باغ بام عناصر و مؤلفه های مختلفی مانند پوشش گیاهی، اجرای فضای نشستن و کف سازی تاثیرگذار و مؤثر می باشند.

 • پوشش گیاهی: بدون تردید، اجرای روف گاردن با انتخاب پوشش گیاهی و گیاهان مناسب معنا و مفهوم واقعی خود را پیدا می کند. از سوی دیگر، القای جذابیت و زیبایی نمای ظاهری روف گاردن قزوین از طریق پوشش گیاهی طراحی شده میسر می شود. شایان ذکر است که برای پدید آوردن فضایی سبز و چشم نواز، گیاهان در نظر گرفته شده نقش بسزایی ایفا می نمایند.
 • طراحی و اجرای فضای نشستن: استفاده از هوای مناسب و مطبوع و لذت بردن از محیط سرسبز طراحی شده، از مهمترین دلایل برای طراحی روف گاردن در قزوین به حساب می آید. برای طراحی فضای مخصوص نشستن از سکوها و آلاچیق متنوع و باکیفیت استفاده می شود.
 • کف سازی: کف سازی به عنوان یکی از المان های تاثیرگذار طراحی روف گاردن در قزوین به صورت چوب پلاست، سنگ و چمن مصنوعی اجرا و پیاده سازی می گردد.
مزایای اجرای روف گاردن در قزوین

مزایای اجرای روف گاردن در قزوین

 • کاهش دهنده آلاینده ها و ذرات و گردوغبار معلق در هوا
 • صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی
 • خلق نمایی بی نظیر و منحصر به فرد
 • کارکرد به عنوان عایق صوتی
 • بالا بردن طول عمر مفید سقف سازه
 • دوام و سطح کیفی بسیار بالای متریال به کار رفته
 • کاهش چشمگیر هزینه های مصرفی
 • تاثیرگذار در کاهش و کنترل گرما
 • تولید هوای مطبوع و سالم
 • جذب آلودگی و افزایش سطح کیفی هوا
این مقاله را به اشتراک بگذارید
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *