قیمت روف گاردن | قیمت ساخت روف گاردن | قیمت طراحی روف گاردن | لیست قیمت روف گاردن | هزینه اجرای روف گاردن | هزینه ساخت روف گاردن | روف گاردن ارزان قیمت | قیمت روف گاردن در تهران | عوامل موثر در قیمت روف گاردن

عوامل موثر بر قیمت اجرای روف گاردن و هزینه ی اجرای آن

قیمت اجرای روف گاردن چطور محاسبه می شود؟ روف گاردن در واقع به فضایی سرسبز و راحت اشاره دارد که اغلب روی پشت بام ایجاد می شود. اکثریت ما پشت بام داریم، اما روف گاردن نداریم! امروز بسیاری از خانواده ها سعی دارند تا برای بهبود وضعیت ساختمان شان یک روف گاردن روی پشت بام یا حتی تراس خود پیاده کنند. با اینکه این کار بسیار جالب و جذاب است اما هزینه های خاص خودش را دارد. هزینه ای که قابل چشم پوشی نیست و برای بسیاری از ما مسئله ای مهم است، به طوری که با پیشنهاد اجرایی کردن این فضا روی پشت بام اولین سوالی که از جانب مشتریان مطرح می شود این است که قیمت اجرای آن چقدر است؟

قیمت ساخت روف گاردن چقدر است؟

قیمت ساخت روف گاردن چقدر است؟

قیمت طراحی بام سبز یا هزینه ساخت روف گاردن بسته به نوع روف گاردن و فضای در دسترس برای ساخت آن، متفاوت است. دلیل محبوبیت این کار بیشتر به خاطر مدرن بودن آن است (تقریبا نزدیک ۱۵ سال است که از این روش برای پاکسازی محیط زیست و زیبا تر کردن ساختمان ها استفاده می شود). بهترین و زیباترین ساختمان های دنیا دارای پشت بام های سرسبزی هستند که نمونه هایشان کمتر دیده می شوند. انجام این کار مزایای متعددی دارد که می تواند در مقابل قیمت اجرای روف گاردن، قد علم کند. اجرای روف گاردن نسبتا ساده است و میتوان آنها را حتی روی پشت بام یا تراس خانه های قدیمی و نه چندان نوساز هم پیاده سازی کرده. بسته به همین عوامل، هزینه های روف گاردن متغیر هستند. به جز این، محیطی هم که روف گاردن در آن پیاده سازی می شود اهمیت دارد؛ در واقع منظور آب و هوای شهر یا منطقه ی مورد نظر است. چرا که برای قیمت اجرای بام سبز و انتخاب وسایل و فضای سبز اطراف باید تدابیر لازم اندیشیده شود.

هزینه انواع بام سبز

روف گاردن ارزان قیمت اصولا یک روف گاردن جمع و جور با حداقل ترین امکانات و ابزار هاست تا بتوانیم به واسطه آن محیطی زیبا پدید آوریم. اگر تصاویر مربوط به هر منطقه برای پیاده سازی روف گاردن را بررسی کنید، به مدل های متنوعی می رسید که برخی بسیار لوکس و برخی ساده و زیبا هستند. به طبع قیمت اجرای روف گاردن در مدل های ساده پایینتر است. مخصوصا اگر قرار باشد از وسایل و تجهیزات کم ولی بسیار کارآمد و بهینه استفاده شود.

امروزه، روف گاردن ها دو شکل اساسی دارند که برای تعیین قیمت اجرای روف گاردن اهمیت دارند. برخی از آنها بسیار لوکس و گسترده هستند و به طور معمول، گیاهان و فضای سبزی که در آنها کار می شود به مراقبت بیشتری نیاز دارد و هزینه اجرای آنها بر حسب هر فوت مربع سنجیده می شود. به جز این شما باید هزینه و قیمت اجرای روف گاردن های لوکس را در کنار نصب و نگهداری شان نیز در نظر بگیرید که یک هزینه‌ی بلند مدت را به خود اختصاص می دهد و دائما نیاز به بررسی دارد. نوع بعدی اما ساده تر هستند و به طبع هزینه های نگهداری آنها از مدل اول کمتر می باشد.

عواملی مثل محل، کیفیت پوشش پشت بام، قابلیت دسترسی به پشت بام، ظرفیت ساختاری ساختمان، سهولت انتقال مواد به پشت بام (برای مرحله اجرا) بر قیمت اجرای روف گاردن موثر هستند. بر این اساس هرچه دسترسی دشوار تر باشد و کیفیت پوشش پشت بام کم باشد، هزینه برای ارتقا و بهبود شرایط آن نیز بیشتر می شود. چون به زیرسازی بیشتر نیاز دارد.

قیمت روف گاردن در تهران چقدر است؟

قیمت اجرای روف گاردن در تهران به عوامل ذکر شده تا به این جای مطلب وابسته است. شما برای اجرایی کردن/ نکردن این فضا روی پشت بام خود می توانید درخواست لیست قیمت روف گاردن را بدهید. کل هزینه ها براساس مواد و ابزار استفاده شده تا مدت زمان اجرای پروژه، میزان دشواری اجرای آن و هزینه های مربوط به نگهداری و نصب برایتان لیست می شوند.

قیمت اجرای روف گاردن در تهران اصولا بین رده ی عددیِ ۲۵۰ هزار تا ۱۲۰۰ هزار تومان به بالا متفاوت می باشد. همانطور که می بینید با یک هزینه نه چندان زیاد هم می توانید یک روف گاردن زیبا و مطابق شرایط آب و هوایی و ویژگی های فیزیکی پشت بام خود داشته باشید.

عوامل موثر در قیمت روف گاردن

با توجه به توضیحات ارائه شده در پایان بهتر است نگاهی کلی بر عوامل موثر در قیمت بام سبز داشته باشیم:

  • ابزار، تجهیزات مورد استفاده
  •  نوع فضای سبز بر اساس شرایط آب و هوایی و احتمالات
  • نحوه نگهداری از فضای سبز و تجهیزات روی پشت بام
  •  نحوه آبیاری فضای سبز روف گاردن
  •  نورپردازی و استفاده از المان های مربوطه
  • زیر سازی و بررسی شرایط استحکام پشت بام
  • کف سازی پشت بام برای تزیین آن
  • تجهیزات مضاعف برای روف گاردن: مانند آبنما و غیره.
هزینه های نگهداری و قیمت اجرای روف گاردن

هزینه های نگهداری

تمامی این موارد ذکر شده برای قیمت روف گاردن جزء گزینه های اصلی بودند که قبل از ایجاد یک روف گاردن باید در موردشان صحبت و بحث شود. بعد از تعیین ریز قیمت اجرای روف گاردن، می توان به یک جمع بندی کلی از هزینه تقریبی رسید. اگر مجددا به رده ی هزینه ای که در بخش قبل این مطلب به آن اشاره کردیم مراجعه کنید متوجه میشوید که کل هزینه ها برای موارد ذکر شده بسیار کم و ارزان هستند و در صورت لوکس تر شدن شرایط روف گاردن به مراتب بیشتر می شوند. پس خبری از هزینه ثابت در این مورد نیست.

حتی در برخی از موارد لازم نیست تا برای بررسی قیمت  و هزینه ها صدرصد فضای پشت بام را برای روف گاردن استفاده کنید. اگر پشت بام بزرگی دارید اما قصد هزینه زیاد پرداختن برای آن را ندارید می توانید تنها با اختصاص دادن فضای کوچکی برای روف گاردن یک فضای سبز و نشیمن جالب و دوست داشتنی برای خود ایجاد کنید. در شرکت نوآوران اثر اجرای روف گاردن با هزینه مقرون به صرفه و اجرای قوی و کاملا مهندسی شده، برای شما انجام خواهد شد.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *