Previous
Next

پنل های پیش ساخته بتن اکسپوز

بتن اکسپوز یا بتن نما به پنل های پیش ساخته بتنی گفته می شود که روی سطح نهایی کار در نمای خارجی، داخلی و یا کف استفاده می شود بدین معنی که پس از نصب پنل، از پوشش یا مصالح دیگری استفاده نمی شود لذا کیفیت و سطح ظاهری آن مهم است. در دنیا بتن به عنوان یکی از پر کاربردترین مصالح ساختمانی، شناخته شده است، سهولت در تولید بتن اکسپوز، عمر بالا و مقاومت در برابر شرایط جوی، این محصول را به عنوان بخش جدایی ناپذیر در صنعت ساختمان تبدیل کرده است.

کاربرد های بتن اکسپوز

 • بتن اکسپوز به علت دارا بودن تنوع در شکل ظاهری و قابلیت ساخت و تولید ابعاد مختلف آن، به طراحان و کارفرمایان محترم این امکان را می دهد که انتخاب گسترده ای در مورد پروژه خود داشته باشند، تنوع در ابعاد و بافت، سطح نهایی زیبا و ساده ای را برای کسانی که به معماری مدرن علاقمند هستند به ارمغان می آورد.
 • بتن اکسپوز به علت وجود سیمان که خاصیت چسبندگی بسیار قوی ای دارد می تواند برای نمای ساختمان که در مجاورت تغییرات جوی و محیطی قرار دارد، محصولی مستحکم و قوی باشد.
 • پنل های بتن اکسپوز هم در نماهای داخلی و هم در نماهای خارجی مورد مصرف داشته و این پنل ها را می توان هم در ابعاد استاندارد و هم در ابعاد سفارشی تولید نمود، به دلیل نمایان بودن سطح بتن در نما، وجود هرگونه تخلخل و برجستگی در سطح نما کیفیت ظاهری آن را کاهش می دهد، پنل هایی که در نمای خارجی استفاده می شوند، به دلیل قرارگیری در شرایط متغیرجوی باید از مقاومت بالایی برخوردار باشند اما در نماهای داخلی، زیبایی و کیفیت سطح کار دارای اهمیت بیشتری است.

مشخصات فنی

۱ – کاهش وزن ۱۰۰۰ کیلوگرمی در متر مکعب با وزن مخصوص ۱۴۰۰ کیلوگرم

مشخصات فنی بتن اکسپوز - exposed-concrete

۲ – افزایش مقاومت فضاری بتن از۲۱ به ۲۷ مگا پاسکال

مشخصات فنی بتن اکسپوز - exposed-concrete

۳ – امکان برش طولی، عرضی و فارسی بر به وسیله گرانیت بر

مشخصات فنی بتن اکسپوز - exposed-concrete

۴ – مقاومت در برابر رطوبت، یخ زدگی و آتش سوزی

۵ – ۷۰ سال عمر مفید بدون تغییرات شیمیایی داخلی

ابعاد استاندارد و سفارشی
۱ – ابعاد استاندارد از ۵۰ سانتیمتر تا ۱۰۰ سانتیمتر به صورت مدولار

۵۰*۵۰ – ۶۰*۶۰ – ۷۰*۷۰ – ۸۰*۸۰ – ۹۰*۹۰ – ۱۰۰*۱۰۰ – ۱۰۰*۵۰ – ۱۰۰*۶۰ – ۱۰۰*۷۰

خرید بتن اکسپز ( بتن اکسپوز ) - مقاومت در برابر رطوبت، یخ زدگی و آتش سوزی - exposed-concrete

۲ – ابعاد سفارشی از ۴ سانتیمتر تا ۴۰۰ سانتی متر با تناسب متعارف که به عدم مقاومت پنل ها منجر نشود امکان ساخت دارد.

۲۰*۴۰ – ۳۵*۷۰ – ۲۵*۱۰۰ – ۶۰*۱۲۰ – ۸۰*۲۶۰ – ۱۰۰*۲۰۰ – ۱۵۰*۳۰۰ – ۲۰۰*۴۰۰

خرید بتن اکسپز ۷۰ سال عمر مفید بدون تغییرات شیمیایی داخلی

بافت

۱ – بافت صاف و صیقلی با لعاب فراوان سیمان

۲ – بافت شن نما و زبر

۳ – بافت انع گونه های چوب

۴ – بافت انواع طرح پارچه

۵ – بافت سفارشی

بافت بتن اکسپوز ۱ – بافت صاف و صیقلی با لعاب فراوان سیمان ۲ – بافت شن نما و زبر ۳ – بافت انع گونه های چوب ۴ – بافت انواع طرح پارچه ۵ – بافت سفارشی - مزایای استفاده از بتن اکسپوز

مزایای استفاده از بتن اکسپوز

 • مواد اولیه بتن اکسپوز، همان مواد اولیه بتن می باشد بنابراین دارای طول عمر بالایی است.
 • به دلیل مقاومت در برابر شرایط جوی، عملیات اجرایی آن در تمام فصول قابل اجرا است.
 • تولید و قابلیت اجرا در ابعاد و اندازه های متنوع و مختلف
 • استفاده از بتن اکسپوز این امکان را به طراحان می دهد که هیچ گونه محدودیتی در ابعاد دلخواه خود نداشته باشند و طرح و نقشه خود را دقیقا مطابق با سلیقه خود پیاده سازی نمایند.
 • سرعت اجرای بالایی دارد و زمان اجرای پروژه نسبت به خیلی از مصالح دیگر کمتر است.
 • قابلیت نصب با ملات یا اتصالات خشک

بتن نما

یکی از فاکتورهای تعیین راندمان یک محصول، دوام و طول عمر آن است و طول عمر یک محصول به مقاومت آن در برابرعوامل تخریب کننده مربوط می شود، بتن اکسپوز می تواند در برابر تغییرات جوی و شرایط مختلف آب و هوایی و همچنین رطوبت و ضربه از خود مقاومت خوبی نشان دهد، به همین دلیل جزء مصالح بادوام و با طول عمر بالا می باشد.

بتن اکسپوز را نسل جدیدی از نماهای ساختمان می دانند که مورد استقبال روزافزون سازندگان قرار گرفته است و کسانی که به دنبال نمایی خاص، متفاوت و مدرن هستند بتن اکسپوز را به عنوان یکی از اولین گزینه های خود در نظر دارند.

اگرچه بتن اکسپوز یکی از مقاوم ترین مصالح ساختمانی جهت پوشش نما در صنعت ساختمان است و نیز دارای قابلیت های بالای هنری به لحاظ جنس و رنگ خاص آن است، اما این به تنهایی برای آنکه به یک نمای مطلوب دست پیدا کنیم کافی نیست. طراحی و نحوه اجرا دو فاکتور بسیار مهم و تاثیرگذار برای دست یافتن به یک نمای مطلوب است، برای نصب پنل های آن حتما باید از تیم کاملا ماهر و حرفه ای و متخصص استفاده نمود چرا که هرگونه عیب و نقص در اجرا کیفیت نمای ساختمان را به شدت کاهش می دهد.

مزایای استفاده از بتن اکسپوز مواد اولیه بتن اکسپوز، همان مواد اولیه بتن می باشد بنابراین دارای طول عمر بالایی است. به دلیل مقاومت در برابر شرایط جوی، عملیات اجرایی آن در تمام فصول قابل اجرا است. تولید و قابلیت اجرا در ابعاد و اندازه های متنوع و مختلف - exposed-concrete

ویژگی های بتن نما یا اکسپوز

 • تولید تحت کنترل در محیط های صنعتی با رعایت استانداردهای لازم از جمله طرح اختلاط، عمل آوری و حذف عامل های فاسد کننده
 • دارای سطحی براق و نیمه صیقلی
 • مناسب برای استفاده در کف و دیوار
 • قابل سفارش در ابعاد دلخواه

یکی از عوامل بسیار مهم در استفاده از بتن اکسپوز، تناسب آن با دیگر مصالح به کار رفته در نما و یا محیط پیرامون آن است و اگر این تناسب رعایت شود قطعا زیبایی نما دو چندان می شود. این امر در نماهای داخلی از اهمیت بالاتری برخوردار است و به دلیل رنگ خاص بتن و نیز سرد بودن آن، استفاده از آن در کنارمصالح گرم می تواند کنتراست زیبایی ایجاد نماید، چوب و آجر از جمله این موارد است.

عوامل موثر در زیباسازی نما

نحوه صحیح استفاده از قالب ها برای تولید بتن با سطحی صیقلی، مثلا تمیز کردن کامل قالب ها بعد از اتمام کار و نیز روغن کاری قالب ها قبل از قالب گیری

 • یکسان بودن ریزدانه ها در ترکیب بتن، برای اینکه محصول نهایی دارای ظاهری یکپارچه باشد.
 • تراز بودن قالب ها و سطح بتن و نداشتن هیچ زاویه ای با سطح عمودی یا افقی
 • استفاده از ویبراتور در مراحل اختلاط بتن جهت از بین بردن منافذ خالی و حباب های موجود در بتن
 • استفاده از روان کننده ها برای از بین بردن هرگونه تخلخل وایجاد سطحی صاف، و نیز استفاده از افزودنی هایی که مقاومت کششی و فشاری بتن اکسپوز را افزایش دهد.

نمونه پروژه های

بتن نما یکی از فاکتورهای تعیین راندمان یک محصول، دوام و طول عمر آن است و طول عمر یک محصول به مقاومت آن در برابرعوامل تخریب کننده مربوط می شود، بتن اکسپوز می تواند در برابر تغییرات جوی و شرایط مختلف آب و هوایی و همچنین رطوبت و ضربه از خود مقاومت خوبی نشان دهد، به همین دلیل جزء مصالح بادوام و با طول عمر بالا می باشد. - اجرای بتن نما نوآوران اثر

بتن اکسپوز

بتن اکسپوز های مجموعه نوآوران اثر دارای کیفیت عالی، طول عمر بالا و مقاوت در شرایط مختلف آب و هوایی و قابلیت استفاده در انواغ سطوح می باشد.

بتن اکسپوز را نسل جدیدی از نماهای ساختمان می دانند که مورد استقبال روزافزون سازندگان قرار گرفته است و کسانی که به دنبال نمایی خاص، متفاوت و مدرن هستند بتن اکسپوز را به عنوان یکی از اولین گزینه های خود در نظر دارند.

کاربرد بتن اکسپوز در نما

اگرچه بتن اکسپوز یکی از مقاوم ترین مصالح ساختمانی جهت پوشش نما در صنعت ساختمان است و نیز دارای قابلیت های بالای هنری به لحاظ جنس و رنگ خاص آن است، اما این به تنهایی برای آنکه به یک نمای مطلوب دست پیدا کنیم کافی نیست. - طراحی و اجرای بتن اکسپوز با نوآوران اثر

بتن اکسپوز در سطوح مختلف

سوالات متداول

بتن اکسپوز به پنل های بتنی پیش ساخته ای گفته می شود که روی سطح نهایی کار در نمای خارجی، داخلی و یا کف استفاده شده و پس از نصب آن از هیچ مصالح و یا پوشش دیگری استفاده نمی شود.

طول پنل * عرض پنل * ضخامت پنل * وزن مخصوص بتن اکسپوز

تولید تحت کنترل در محیط های صنعتی، دارای سطحی براق و نیمه صیقلی، مقاومت در برابر رطوبت، یخ زدگی و آتش سوزی، عایق صوتی و حرارتی، مسلح به شبکه های فلزی

طول عمر بالا، عملیات اجرایی در تمام فصول، اندازه های متنوع، سرعت اجرای بالا، قابلیت نصب با ملات و اتصالات خشک

به سه روش: اجرای پیچی، اجرای جوشی، اجرای دوغابی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin