باربیکیو سنگی و باربیکیو آجری - Stone barbecue

همه چیز در مورد باربیکیو سنگی و آجری

به طور کلی، برای درست کردن کباب و غذاهای کبابی در فضای باز، بالکن یا حیاط، یکی از تجهیزات در دسترس باربیکیو است. باربیکیو سنگی به عنوان نمونه ای شکیل از کباب پزها، یکی از المان های مناسب در این زمینه محسوب می شود. کباب پزهای سنگی به علت برخورداری از طرح و شکل متمایز، در افزایش زیبایی و جذابیت بصری فضا بسیار تاثیرگذار و مؤثر می باشند. این نوع از باربیکیوها برای استفاده در محیط های باز مانند باغ، ویلا، حیاط خلوت و تراس از انتخاب های کاربردی و راهگشا تلقی می گردند.
انتخاب باربیکیو سنگی ضمن فراهم آوردن زمینه مناسب برای طبخ انواع غذاهای کبابی و گریل شده، تاثیر مثبت و مطلوبی در محوطه سازی و ایجاد زیبایی و جذابیت بصری محیط از خود برجای می گذارد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که نمای ظاهری و بیرونی کباب پز سنگی با استفاده از سنگ های متنوع و منحصر به فرد طراحی و ساخته می شود.

مشخصات مهم باربیکیو سنگی

مشخصات مهم باربیکیو سنگی

لازم به ذکر است که برای طراحی و ساخت باربیکیو سنگی از سنگ های متنوع و تزئینی مانند گابیون، آجر نسوز و سنگ آنتیک استفاده به عمل می آید. علاوه بر این، سنگ های به کار رفته در ساختار کباب پزهای سنگی قابلیت نگهداری و ذخیره دما و حرارت را دارند. باربیکیوهای سنگی به علت برخورداری از طرح و مدل های متنوع، زیبایی و جذابیت چشم نواز و متمایزی را در محیط مورد استفاده متبلور می سازند.

کارایی و عملکرد بسیار مطلوب و توزیع حرارت به صورت یکنواخت و یکپارچه، از جمله ویژگی های قابل توجه باربیکیو سنگی به شمار می آید. از آنجایی که کباب پزهای از نوع سنگی حرارت و گرما را ذخیره و نگهداری می کنند، امکان استفاده چندین باره از آنها وجود دارد. دوام و استحکام بالا و مقاومت در برابر عوامل محیطی، از نقاط عطف باربیکیوهای سنگی به حساب می آید. به علت قرار داشتن باربیکیو سنگی در محیط های باز و هوای آزاد، آب، رطوبت و نور خورشید، سبب کاهش و افت کیفیت کباب پز نمی گردد. همچنین، باربیکیوهای سنگی از طول عمر بسیار بالایی برخوردار می باشند.

آشنایی با انواع مختلف باربیکیو سنگی

انواع مختلف کباب پز سنگی

باربیکیو سنگی به عنوان نمونه ای از کباب پزهای مدرن و زیبا، علاوه بر کاربردی بودن، از جنبه تزئینی و دکوراتیو نیز برخوردار می باشد. کباب پزهای سنگی به علت تنوع بالای متریال سنگ، آجر و حتی بتن اکسپوز در مدل های متنوع و مختلفی ساخته و پرداخته می شوند. ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که باربیکیوهای سنگی، آجری و باربیکیو گابیونی در انواع مختلف گازی، ذغالی و …  ساخته می شوند.

باربیکیو آجری

کباب پزهای آجری با طرح و بافت زیبا و چشم نواز خود، قابلیت استفاده در محیط های بیرونی و فضای خانه را دارند. کباب پز آجری را میتوان متناسب با نمای ظاهری خانه یا ویلا، انتخاب و طراحی نمود. برخورداری باربیکیوهای آجری از محفظه مخصوص، از تولید خاکستر و دوده در هوا جلوگیری می کند. بر همین اساس، امکان استفاده از این مدل کباب پز در حیاط خلوت و بالکن خانه ها وجود دارد. همچنین، باربیکیوهای آجری منظره و نمای جذاب و دلنشینی را در فضا ایجاد می سازند. امکان طبخ غذا برای تعداد بسیار بالا، برخورداری از فضای بیشتر در مقایسه با دیگر کباب پزها و مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی، برخی از مزایای باربیکیو آجری محسوب می شود.

این مقاله را به اشتراک بگذارید
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *