بررسی چند ایده برای چیدمان مبلمان تراس | مبلمان فضای تراس | میز تاشو تراس

بررسی چند ایده برای چیدمان مبلمان تراس

برخی اوقات ما فکر می کنیم که برای چیدن و طراحی فضای تراس و بالکن یا محوطه سازی باید تجهیزات و وسایل گران قیمت یا مختلف خریداری کنیم تا به یک زیبایی کلی برسیم و هر آنچه می خواهیم را در این بخش از خانه در اختیار داشته باشیم. اما تجربه ثابت کرده است که این فکر، اشتباه است و می توان با چند تدبیر ساده و هزینه مقرون به صرفه تراس یا بالکن خانه را تبدیل به یک بخش زیبا و جذاب از آن نمود. اما چطور؟ شما فقط باید بدانید که مبلمان تراس خود را چطور بچینید و از چه ابزار هایی استفاده کنید تا براساس فضایی که در اختیار دارید، بهینه ترین استفاده را داشته باشید.

چیدن مبلمان تراس در فضای بزرگ

چیدن مبلمان تراس در فضای بزرگ

اگر تراس بزرگ دارید، می توانید مبلمان مخصوص را خریداری کرده و آن را در کنار گلدان ها و باربیکیو و دیگر ابزار هایی بگذارید که به طور معمول در آنجا قرار دارند. سعی نکنید تا تعدادی مبلمان تراس را برای پر کردن فضای آن کنار هم بچینید. این حالت نه تنها تراس تان را کوچک نشان خواهد داد، بلکه باعث می شود تا نتوانید از فضای موجود به اندازه کافی استفاده کنید. مبلمان تراس در کنار گلدان های متنوع که در بخش های مختلف آن قرار داده شده است، با یک میز مرمری یا معمولی می تواند بسیار جذاب باشد. شما می توانید مبلمان فضای تراس را در اندازه بزرگ خریداری کنید تا بتوانید از فضای موجود به طور بهینه استفاده کنید. همچنین تهیه چند عدد بالشت نرم یا کوسن متناسب با فضا می تواند به این فضا جلوه گرم تر و دنج تر بدهد.

چیدمان مبلمان تراس با توجه به ویو

ویو، تاثیر زیادی در این دارد که چطور باید مبلمان تراس را بچینید. در واقع برخی از تراس ها طبق محل ساخت ساختمان می توانند روبروی یک فضای باز یا خیابان باشند، برخی دیگر رو به ساختمان و برخی دیگر ممکن است به هیچ ویو خاصی دید نداشته باشند. فارغ از مبحث بزرگ یا کوچک بودن این نوع تراس ها، اینکه بتوانید با کمک مبلمان فضای تراس ویو جدیدی ایجاد کنید، بسیار مهم است. سعی کنید مبلمان تراس را در موقعیت خاصی از تراس قرار دهید و اگر ویو خوبی به باغ یا خیابان دارید، چینش صندلی ها را طوری انتخاب کنید که نگاهتان رو به روی آن باشد. اگر جلویتان ساختمان یا منظره چندان جالبی نیست سعی کنید ویو را رو به روی گلدان های خودتان که در تراس قرار داده اید، در نظر بگیرید. در این صورت نداشتن تراس روبه روی فضایی خاص چندان چمشگیر نخواهد بود. در این شرایط حتی اگر تراس کوچکی هم داشته باشید باز هم بابت این موضوع ناراحت نخواهید بود. بعد از این می توانید برای میل کردن غذا و گذران وقت به همین تراس کوچک و فاقد منظره مراجعه کرده و از آن لذت ببرید.

چیدمان مبلمان تراس با توجه به ویو

چیدمان مبلمان  براساس فصل و آب و هوا

اصولاً به دلیل گرم بودن هوا در تابستان ما مایل هستیم که بیشتر اوقات خود را بیرون از خانه سپری می کنیم. برای اینکه بتوانید برای خودتان بیرون از محیط خانه فضایی ایجاد کنیم باید تراس را به بهترین شکل ممکن تنظیم نماییم. انتخاب و چیدمان مبلمان مخصوص تراس، گذاشتن یک آفتابگیر باعث می شود تا حس کنید که در سفر هستید و در حال گذراندن تعطیلات تابستانی در شهر یا کشوری دیگر. سعی کنید در انتخاب رنگ ها هم دقت لازم را به خرج دهید.

مثلا انتخاب رنگ هایی که تم سبز دارند، به تابستانی تر شدن فضای تراس تان کمک خواهد کرد. سعی کنید رنگ هایی را انتخاب کنید که شاد بوده و جذابیت دارند. به عنوان مثال دیگر، رنگ هایی که درون مایه آبی و طوسی دارند و با دسته های چوبی ساخته شده اند، احساس لب دریا بودن را به شما القا می کنند. اگر بتوانید سایه بان خود را طوری انتخاب کنید که نور را به صورت پخش شده روی مبلمان و فضایی که قرار است دور هم بنشینید بیندازد، این حس قوی تر هم خواهد شد. بر این اساس، همه چیز به سلیقه شما بر می گردد.

این مورد در رابطه با چیدمان مبلمان تراس در فضای باز آن برای فصل های سرد مثل پاییز هم صدق می کند. باید فکر اختصاص یک شومینه یا بخاری برقی و غیره باشید و دیگر وسایل برای گرم کردن را در کنار مبلمان خود، بچینید. به این شیوه براساس رنگ های پاییزی مثل نارنجی و زرد هم حق انتخاب دارید و یک تراس تابستانی/ پاییزی خواهید ساخت.

چیدمان مبلمان تراس براساس فصل و آب و هوا

خرید مبلمان فضای تراس

برای خرید مبلمان فضای تراس گزینه های مختلفی در اختیار دارید. میز تراس معمولی، یا میز تاشو تراس، مبلمان بر اساس مدل و طرح های مختلف (ظریف بودن یا بزرگ بودن)، از جنس چوب ترمو یا فلزی بودن، ارتفاع مبلمان، کلاسیک یا مدرن بودن و غیره، در این انتخاب و خرید تاثیر گذار هستند. در اینجا بیشتر به میزان فضا و شرایط تراس باید توجه کنید و سپس برحسب گزینه هایی که در اختیار دارید، بین آنها بر اساس سلیقه یکی را انتخاب کنید. برای این انتخاب تنها نخواهید بود. می توانید به مجموعه ساختمانی نوآوران اثر اعتماد کنید. این شرکت که دارای سال ها تجربه در این زمینه است به شما کمک می کند تا براساس استاندارد های لازم و معیار های خاص مبلمان تراس، میز تراس معمولی، یا میز تاشو تراس را تهیه کرده و برای آنها طرح و چیدمانی خاص در نظر بگیرید. اگر برای تغییر آماده شده اید، می توانید به سراغ بخش محصولات فضای باز و مبلمان آن سری بزنید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *